BIBUS MENOS NOWOŚCI - Dział Mechatroniki

W tym wydaniu: 

Narzędzia do doboru i konfiguracji sprężyn gazowych Bansbach

Firma Bansbach easylift® od ponad 45 lat jest producentem najwyższej jakości sprężyn gazowych. Urządzenia te z powodzeniem pomagają przemieszczać elementy poruszane za pomocą siły mięśni. Brak zasilania zewnętrznego, łatwość montażu, szeroki wybór modeli sprężyn gazowych (pchające, ciągnące, blokowane, standardowe i nierdzewne) oraz akcesoriów montażowych (mocowania, systemy zwalniające etc.) to tylko niektóre z zalet sprężyn gazowych Bansbach. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom projektantów i konstruktorów systematycznie firma Bansbach rozszerza nie tylko zakres produktów, ale również udostępnia narzędzia ułatwiające proces doboru i wyboru sprężyny gazowej do każdego projektu. Ma to istotne znaczenie tak dla czasu tworzenia projektu, jak również dla jego realizacji.

Kalkulator sprężyn gazowych Bansbach i biblioteka CAD

Jednym z narzędzi jest dostępny online darmowy kalkulator sprężyn gazowych umożliwiający wpasowanie sprężyny gazowej do projektu z zachowaniem jego ergonometrii, estetyki i przede wszystkim funkcjonalności i łatwości obsługi. 

Konfigurator sprężyn gazowych Bansbach

Połączenie wymaganych, ustalonych w kalkulatorze (lub poza nim) indywidualnych parametrów sprężyny gazowej z jej konkretnym modelem, czyli uzyskanie jej symbolu / opisu to kolejny krok w procesie projektowania.

Aby go sobie ułatwić można skorzystać z kolejnego darmowego i dostępnego online narzędzia czyli konfiguratora sprężyn gazowych. Tutaj spośród nieskończonej liczby wariacji różnych wymiarów, mocowań czy systemów zwalniających można wyselekcjonować konkretny model sprężyny gazowej pasujący do wcześniejszych obliczeń i założeń montażowych.

Nowe narzędzia online – biblioteka CAD 2D i 3D!

Kolejnym krokiem w procesie projektowania jest umieszczenie wybranego modelu sprężyny gazowej w projekcie. Firma Bansbach udostępniła bazę modeli CAD online
i systematycznie ją rozszerza. Do modelu wybranej sprężyny gazowej można przejść bezpośrednio z konfiguratora. Poza modelami w CAD dostępne są również karty katalogowe w pdf.

Obliczenia i projektowanie nigdy nie były szybsze i łatwiejsze. Zapraszamy do korzystania z dostępnych narzędzi. Dzięki dostępności wielu modeli z magazynu również dostawa sprężyn gazowych będzie błyskawiczna – nawet 24h!