BIBUS MENOS - Podsumowanie roku 2017

„Czym zajmuje się BIBUS MENOS?”

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi w mniej niż 60 sekund to spore wyzwanie. Bogate portfolio produktów i usług, mnogość branż, dziesiątki technologii – wszystkie te elementy, mimo że stanowią dużą wartość dla Klienta, nie ułatwiają zadania. 

W firmie pracuję już blisko 15 lat, mógłbym godzinami opowiadać o potencjale i możliwościach naszej marki. Odpowiadając na pytanie w formie skondensowanej – BIBUS MENOS wspiera przemysł technologią, rozwiązaniami oraz fachową wiedzą na najwyższym poziomie. Stąd tak szerokie portfolio ofertowe: zaczynając od szerokiej gamy komponentów, poprzez optymalizacje, projekty i realizacje, a kończąc na szkoleniach i doradztwie. Wierzę, że ogranicza nas tylko wyobraźnia, zatem przy wsparciu zdolnych ludzi jakich mam w zespole, jesteśmy w stanie dostarczyć niemal każde rozwiązanie.

Co ciekawe, każdy z naszych Klientów posiada inne wyobrażenie o naszej firmie. Niektórzy kojarzą BIBUS MENOS z danym produktem, inni z konkretnym rozwiązaniem, a jeszcze inni po prostu jako firmę inżynierską. Naszym celem na 2018 rok jest ujednolicenie tego wizerunku, planujemy systematycznie pracować nad nowym sposobem prezentowania Państwu naszych produktów, oferowanych usług oraz ogólnie pojętych możliwości.

Dziś mamy już połowę grudnia - wiemy co osiągnęliśmy, a nad czym musimy popracować. Powoli opadają emocje, a poziom adrenaliny we krwi ulega obniżeniu. Oczywiście tylko pozornie, ponieważ miłośników mocnych wrażeń i sportów ekstremalnych w naszym zespole nie brakuje. Jestem przekonany, że podczas okresu okołoświątecznego znajdą się śmiałkowie, którzy w przerwach między świątecznymi potrawami testować będą nowe wrażenia typu nurkowanie, skoki spadochronowe czy wspinaczka skałkowa bez żadnych zabezpieczeń. Poczucie zagrożenia wyzwala bowiem w naszym organizmie szereg reakcji, a nagrodą jest stan euforii. 

Zachęcam do poświęcenia kilku minut na zapoznanie się z poniższym podsumowaniem. Dla nas stanem euforii będzie Państwa satysfakcja. 

Ten newsletter jest podsumowaniem całego roku i obejmuje najważniejsze dla nas obszary tj.:

 • Nowości produktowe
 • Publikacje
 • Ważne wydarzenia
 • Nagrody

Dziękuję w imieniu całego naszego Zespołu za zaufanie jakim nas Państwo obdarzacie oraz za to, że możemy razem współpracować. Każdy pozytywny sygnał z rynku buduje przekonanie, że to co robimy ma sens. 
Korzystając z okazji życzę rodzinnych, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wspaniałych planów na liście najważniejszych celów do realizacji na rok 2018. 

Michał Stankiewicz
Dyrektor Handlowy

BESTSELERY 2017

Na koniec roku przygotowaliśmy dla Państwa specjalną promocję! Bestsellery roku 2017 w super ofercie -20%*! ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE DO 15.01.2018! Aby skorzystać z rabatu podaj hasło TOP-2017 przy dokonywaniu zamówienia.

 • Szybka dostawa: produkty gotowe do wysyłki w ciągu 24 godzin
 • Niezawodne działanie: wysoka jakość w atrakcyjnej cenie
 • Godne zaufania: setki zadowolonych nabywców

Poniżej prezentujemy listę produktów objętych promocją:

Zbiorniki ciśnieniowe pressurewave
Dmuchawy Membranowe Seria JDK SECOH
Siłowniki serii 61 profil aluminiowy
Pompy Membranowe Serii NDP-05 YAMADA
Przepływomierze do sprężonego powietrza i gazów fsm2
Siłownik elektryczny LA1; 24VDC; SKOK: 2", with connector


Amortyzatory serii MC - 150EU M

Nowości produktowe 2017

Publikacje i broszury 2017

Broszury:

 • Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty mogące pracować w strefach zagrożonych wybuchem przygotowaliśmy specjalny, tematyczny katalog. Przedstawiamy w nim komponenty zarówno hydrauliczne, mechatroniczne jak i pneumatyczne. Wszystkie z nich posiadają niezbędne certyfikaty zgodne z dyrektywą ATEX, wymagane w strefach Ex. 
  Katalog rozwiązań ATEX
   
 • W naszym szerokim asortymencie znajduje się pełna linia zbiorników ciśnieniowych do różnych zastosowań. Zbiorniki ciśnieniowe o rozmiarach od 0,16 do 10 000 litrów i ciśnieniu znamionowym 10, 16 oraz 25 bar pozwalają na dokładne dopasowanie zbiornika do wymagań aplikacji.
  Nowe wydanie katalogu "Zbiorniki ciśnieniowe"
   
 • Postęp i dynamika są również priorytetem dla produktów i rozwiązań systemowych, które zostały precyzyjnie opracowane i doskonale dostosowane do potrzeb tego segmentu rynku. Doświadczenie, energia i dynamika – mobilność dla dróg, linii kolejowych, żeglugi i lotnictwa. Wszędzie tam, gdzie jest ruch.
  Katalog produktów GIFAS
   
 • Firma NORIS to niemiecki producent, który od ponad 90 lat jest jednym z czołowych specjalistów w dziedzinie oprzyrządowania i automatyki dla przemysłu stoczniowego, technologii transportowych, maszyn i instalacji. Prezentujemy Państwu produkty marki NORIS, znajdujące się w ofercie BIBUS MENOS.
  Katalog produktów NORIS
   
 • Najnowsze wydanie naszego raportu CSR „Odpowiedzialność Społeczna BIBUS MENOS”. Umieściliśmy w nim wiele informacji na temat naszej działalności w zakresie: relacji z pracownikami, dostawcami i klientami, zaangażowania BIBUS MENOS w ochronę środowiska, aktywności charytatywnej oraz na rzecz społeczności lokalnych. Ponadto w raporcie znajdą Państwo opisy misji, wizji oraz historii firmy.
  Odpowiedzialność Społeczna BIBUS MENOS

 • Broszura przedstawia rozwiązania z zakresu pneumatyki, mechatroniki oraz hydrauliki siłowej, które mają zastosowanie przy produkcji wszelkiego rodzaju kruszyw, cementu czy wapna.
  Broszura KRUSZYWA – CEMENT – WAPNO
   
 • Broszura zawiera porady "jak dobrać silnik pneumatyczny" oraz ofertę silników pneumatycznych marki GAST.
  Silniki pneumatyczne GAST

Poza broszurami projektowymi - opublikowaliśmy w tym roku kolejne dwie specjalistyczne strony internetowe:

 • Witryna poświęcona amortyzatorom przemysłowym. Znajdą na niej Państwo wszystkie informacje dotyczące oferowanych przez nas produktów marki ACE. Na stronie przedstawione są również zastosowania produktów ACE w ramach różnych branż oraz narzędzia przydatne przy doborze amortyzatorów i projektowaniu układów. 
  www.amortyzatoryprzemyslowe.pl
   
 • Witryna poświęcona produktom CKD Corporation, japońskiej firmy produkującej elementy automatyki przemysłowej. Ponad 70 lat doświadczenia zaowocowało powstaniem wielu rozwiązań technicznych i innowacyjnych, które są cenione w różnych dziedzinach przemysłu.
  www.ckd.com.pl

Wydarzenia roku 2017

Nagrody dla BIBUS MENOS w roku 2017

*Oferta do wyczerpania zapasów, dotyczy ceny bazowej produktu, nie łączy się z innymi rabatami i promocjami.

BIBUS MENOS Sp. z o.o.

ul. Spadochroniarzy 18 
80-298 Gdańsk

tel. +48 58 660 95 70
fax  +48 58 661 71 32
info@bibusmenos.pl