BIBUS MENOS NOWOŚCI - Dział Techniki Szynowej

W tym wydaniu:

 • Narzędzia hydrauliczne i kolejowe światowej marki Stanley już w naszej ofercie!

STANLEY HYDRAULIC TOOLS to amerykańska firma, która jest obecnie światowym liderem w produkcji narzędzi. Specjalizuje się głównie w wytwarzaniu narzędzi hydraulicznych, takich jak ręczne młoty hydrauliczne czy wyburzeniowe, agregaty hydrauliczne, przecinarki tarczowe z wózkiem oraz pompy zatapialne do brudnej wody. Produkty te mogą znaleźć szerokie zastosowanie w firmach drogowych oraz wodociągowych, a także są idealnym rozwiązaniem dla firm, które zajmują się wypożyczaniem sprzętu budowlanego. W ofercie firmy znajdują się produkty znanych i docenianych marek: STANLEY, LaBounty, DUBUIS i Horst Sprenger GmBH.

Początkowo firma STANLEY funkcjonowała pod nazwą STANLEY’S BOLT MANUFACTORY, a jej główną działalnością była produkcja rygli do drzwi oraz innych elementów z kutego żelaza. Z czasem okazało się, że firma cechuje się niezwykłą innowacyjnością i wyjątkową pasją w tworzeniu coraz to doskonalszych produktów, co zaowocowało szybkim rozwojem i przeobrażeniem się w dzisiejszy STANLEY BLACK&DECKER.

Wieloletnia działalność firmy pozwoliła na opracowanie niezawodnych i precyzyjnie wykonanych urządzeń hydraulicznych. Ich korzyści to przede wszystkim: 

 • możliwość pracy w warunkach dużej wilgotności oraz w niskich temperaturach
 • wykorzystanie sprężonego oleju, który w przeciwieństwie do sprężonego powietrza generuje dużą moc w stosunku do narzędzi pneumatycznych, nawet w przypadku urządzeń o małym rozmiarze
 • agregat hydrauliczny może być transportowany za pomocą małego samochodu ciężarowego, a czasem nawet samochodu osobowego
 • dwa urządzenia mogą jednocześnie pracować na agregacie HP28, wykorzystując przy tym swoje maksymalne możliwości
 • firma wyselekcjonowała ponad 60 hydraulicznych narzędzi, które działają w oparciu o typ źródła zasilania
 • zmniejszenie zużycia paliwa poprzez zastosowanie wydajnego agregatu z małym silnikiem spalinowym
 • wysoka trwałość urządzeń przy niskich kosztach eksploatacji
 • elementy wewnętrzne cały czas pracują w oleju, dzięki czemu pozostają smarowane, co minimalizuje częstotliwość konserwacji
 • brak gazów wylotowych z urządzenia w porównaniu do urządzeń pneumatycznych
 • niższy poziom hałasu w stosunku do urządzeń pneumatycznych
 • dzięki większej wydajności, urządzenia są lżejsze w stosunku do innych

W swojej ofercie firma STANLEY posiada ręczne urządzenia hydrauliczne, które dzięki przemyślanej konstrukcji są bardzo komfortowe w użyciu. Mają szerokie zastosowanie m.in. w naprawach nawierzchni dróg, pracach wyburzeniowych, cięciu różnego rodzaju materiałów, pracach na torach kolejowych czy w kopalniach, obróbce, cięciu i kruszeniu konstrukcji stalowych oraz remontach.

W ofercie BIBUS MENOS znajdują się między innymi narzędzia kolejowe, takie jak nożyce do ścinania spoin, klucze udarowe, wiertarki do szyn, piły do cięcia szyn, ręczne młoty kruszące, agregaty, wiertarki ręczne, szlifierki do szyn oraz podnośniki. Oferujemy również narzędzia z zakresu hydrauliki siłowej: narzędzia ręczne - klucze udarowe, młoty kruszące, piły łańcuchowe i tarczowe, pompy zatapialne, wiertarki ręczne i udarowe, agregaty hydrauliczne, szlifierki ręczne, a także narzędzia na wyciągnik, czyli młoty i zagęszczarki.


Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą narzędzi marki STANLEY:

Narzędzia na wyciągnik

Doradca Handlowy

Łukasz Michalski
tel. +48 32 721 28 20
mob. +48 664 792 217
lmi@bibusmenos.pl