BIBUS MENOS NOWOŚCI - Dział Pneumatyka

W tym wydaniu: 

  •  Najnowsze rozwiązania w technice proporcjonalnej oraz poszerzenie produkcji BIBUS MENOS.

Seria mikroelektrozaworów sterowanych bezpośrednio serii K8 marki CAMOZZI

W odpowiedzi na trend idący w kierunku miniaturyzacji w połączeniu z szerszym rynkiem wymagającym w pełni zintegrowanych i wbudowanych systemów, CAMOZZI uruchomił własną serię mikroelektrozaworów sterowanych bezpośrednio serii K8.

Jest to strategiczny produkt i kamień milowy dla marki CAMOZZI. Rozwój serii K8 jest jednym z najważniejszych projektów w ostatnim czasie a także przedmiotem ważnych inwestycji. Można go potraktować jako „produkt podstawowy” do zastosowania w wielu przyszłych generacjach serwo-sterowanych zaworów i specjalnych rozwiązań dla zastosowań sterujących w aplikacjach kontrolujących przepływem w przemyśle medycznym (wentylacja, znieczulanie, unity dentystyczne, hematologia, chromatografia, analiza molekularna DNA itd.), spożywczym (dozowanie, pakowanie) oraz wielu innych.

Dzięki ciągłej dostępności elementów potrzebnych do kompletacji jesteśmy w stanie oferować klientom bloki zaworowe „szyte na miarę”, wedle ich specyfikacji. 

Mikroregulator ciśnienia K8P

Jednym z pierwszych produktów, który powstał na bazie zaworów K8, jest miniaturowy proporcjonalny regulator ciśnienia K8P. Dzięki temu gwarantuje on doskonałą regulację ciśnienia, wysoką dynamikę i autoregulację zapewniającą najniższe zużycie energii.

W zależności od sygnału wejściowego, dwa zawory K8 w wersji monostabilnej N.C. pracują tak, aby otrzymać żądane ciśnienie i gdy wartość zadana zostanie osiągnięta, zapewnić jak najmniejsze zużycie energii. Sygnał z czujnika umieszczonego wewnątrz regulatora pozwala sygnałowi sterowania uzyskać sprzężenie zwrotne, tak aby oprogramowanie umieszczone wewnątrz zawsze gwarantowało najlepsze działanie. 

Mikro-regulator K8P i jego przekrój:

W K8P mogą być użyte gazy obojętne, dla utrzymania stałego ciśnienia w komorach siłowników bądź zaworów. Regulator K8P może utrzymywać stałe ciśnienie w trakcie reakcji chemicznych, zapewnia stałe napięcie taśm w nawijarkach, moduluje ciśnienie podczas różnych etapów polerowania. Może także być używany jako pilot do regulacji otwarcia regulatorów wysokich przepływów. I tak też powstał regulator MX-PRO.

Seria regulatorów MX- PRO

Seria regulatorów MX- PRO, dzięki wykorzystaniu regulatorów K8P jest przeznaczona do dużych przepływów (nawet do 7.000 Nl/min), z bardzo dokładną regulacją ciśnienia, odporną na zakłócenia, a także możliwa jest modułowa zabudowa z pozostałymi elementami zespołów przegotowania powietrza serii MX. 

Regulatory przeznaczone przede wszystkim tam, gdzie wykorzystywane są pompy membranowe do dokładnej regulacji ich wydajności.

Równie dobrze mogą być wykorzystane do zasilania siłowników różnymi ciśnieniami w zależności jakie tylko sobie zażyczymy.

Wyspy Zaworowe Serii F

Firma BIBUS MENOS od kwietnia bieżącego roku rozpoczyna kompletację nowych dwóch produktów Camozzi. W pierwszej kolejności są to wyspy zaworowe serii F w rozmiarach 12mm (250Nl/min) i 14mm (500Nl/min).

Założeniem producenta było stworzenie jak najprostszej i jak najmniejszej wyspy zaworowej o małym poborze mocy przy zachowaniu jak największej wydajności.Celem oszczędzenia energii, wykorzystano, jako zawory pilotujące, zawory nabojowe K8. Wyspy te mogą być obsługiwane za pomocą przyłącza SUB-D 25 PIN. Istnieje także możliwość sterowania protokołami danych takimi jak: Profibus, DeviceNet, czy CanOpen, poprzez użycie modułu CX2.

Seria 60/61 do „brudnych” zastosowań

Drugim produktem, który będzie kompletowany w zakładzie w Gdańsku i dostępny w przeciągu jednego dnia roboczego, jest nowa wersja siłowników serii 60/61 (ISO 15552, DIN/ISO 6431 / VDMA 24526) z mosiężnym zgarniaczem usuwającym wszelkie zanieczyszczenia z tłoczyska. 

Siłownik jest w stanie usunąć zanieczyszczenia takie jak: lód, błoto, żywica, czy nawet zaschnięty cement. Doskonały do zastosowań w przemyśle drzewnym, ceramicznym, cementowym, a także do wszelkich aplikacji czy pojazdów pracujących na zewnątrz.

 

Możliwości siłowników CAMOZZI serii 60,61,62 z mosiężnym zgarniaczem zanieczyszczeń

  • Praca w kontakcie z lodem
  • Praca w kontakcie z błotem
  •  Praca w kontakcie z żywicą

  • Praca w kontakcie z cementem

Siłowniki kompaktowe serii 32

Dodatkowo chcielibyśmy poinformować, że niebawem rozpoczynamy produkcję siłowników kompaktowych serii 32 zgodnych z ISO 21287 w rozmiarach od Ø20 ÷ Ø100.

Cechy siłowników kompaktowych serii 32:

  • Zgodne z normą ISO 21287
  • Kompaktowa budowa
  • Szeroki zakres dostępnych modeli w przeróżnych wielkościach.

Seria 32 dzięki swojej kompaktowej budowie pasuje do wielu urządzeń, gdzie brakuje miejsca. Wykonana zgodnie z normą ISO 21287 posiada taką zaletę, że pasuje do akcesoriów montażowych przeznaczonych do siłowników w normach DIN/ISO 6421 / VDMA 24526 (seria 60/61).