Dziękujemy za odwiedziny podczas Dni Druku 3D!

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gościom za odwiedzenie stoiska BIBUS MENOS podczas X jubileuszowej edycji Dni Druku 3D, które odbyły się w dniach 10-12 kwietnia w Kielcach.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy spotkać się z Państwem, aby zaprezentować produkty z naszej oferty Drukarek 3D. Podczas wydarzenia mieliśmy okazję nawiązać interesujące kontakty i podjąć z Państwem ciekawe dyskusje.

Mamy nadzieję, że odbyte spotkania będą podstawą owocnej współpracy w przyszłości.

Dziękujemy!

Sintratec Kit najlepszym produktem X edycji Dni Druku 3D w Kielcach!

Nagrodzony system - Sintartec KIT, to biurowa drukarka 3D SLS do samodzielnego złożenia. Desktopowy SLS świetnie nadaje się do budowania małych modeli, gotowych produktów czy nawet krótkich serii produkcyjnych. Urządzenie, podobnie jak systemy produkcyjne, pracuje z materiałem PA 12 oraz elastycznym TPE, a ze względu na swoje wymiary może być zintegrowane w dowolnym środowisku biurowym. Maszyna jest w pełni otwarta i można na niej testować materiały inne niż dostarczane przez producenta. 

Na całym świecie działa już ponad 300 systemów Sintratec zarówno w firmach produkcyjnych, jak również na uniwersytetach i w instytutach badawczych.

Serdecznie dziękujemy organizatorom Targów oraz szanownemu jury za wyróżnienie.

Premiera drukarki 3D VSHAPER 500

W dniach 10 – 12 kwietnia 2018 w Kielcach odbyła się X jubileuszowa edycja Dni Druku 3D, gdzie swoją premierę miała przemysłowa drukarka 3D VSHAPER 500.

VSHAPER 500 posiada obszar roboczy o wymiarach 440/430/450 mm oraz ekstruder V-PORT z dwiema głowicami V-JET. Dzięki tym dwóm elementom możliwe jest bezproblemowe i łatwe wytwarzanie dużych oraz masywnych modeli, a dodatkowe wyposażenie w zamkniętą komorę i podgrzewaną platformę roboczą umożliwia wykonywanie wydruków 3D w bardzo wysokiej jakości.

VSHASPER 500 wspiera zarówno prototypowanie, jak i tworzenie narzędzi czy produkcję seryjną, poprzez wspomaganie procesów wytwarzania addytywnego w technologii FDM. Posiada również moduł czyszczący, który usuwa zabrudzenia powstałe w trakcie procesu drukowania, tym samym zapewniając ciągłość procesu produkcji i czystość głowic maszyny. Drukarkę wyposażono także w wentylację z użyciem filtra węglowego, aby zredukować ilość i szkodliwość wydzielanych gazów.

Redukcja wagi dzięki elementom drukowanym przy użyciu drukarki 3D Sintratec KIT

Produkty Sintratec znajdują swoje zastosowanie nie tylko w przemyśle. Jednym z ciekawych przykładów jest wykorzystanie technologii SLS w biurkowym wydaniu przez grupę entuzjastów modelarstwa lotniczego UK Spacemodelling Team. Zespół z Wielkiej Brytanii wykorzystuje najlepsze z dostępnych obecnie technologii przyrostowych w celu zoptymalizowania procesów produkcyjnych

Pierwotnie modele lotnicze składały się z wielu elementów wytwarzanych za pomocą obrabiarek CNC oraz innych tradycyjnych metod. Obecnie druk 3D, a dokładnie technologia SLS (Selective Laser Sintering), umożliwiła wykonanie niektórych elementów modeli. Technologia selektywnego spiekania proszków tworzyw sztucznych ma wiele zalet. Jedną z głównych jest możliwość redukcji wagi, dzięki skomplikowanym strukturom, które nie są możliwe do wyprodukowania za pomocą innych dostępnych metod drukowanie 3D.

Do niedawna drukarki SLS znajdowały się poza zasięgiem cenowym dla hobbystów oraz małych firm. System Sintratec KIT łączy w sobie najwyższą jakość drukowanych elementów z przystępną ceną. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest realizowanie coraz bardziej zaawansowanych projektów. System ten pozwala obecnie na wykonywanie części użytkowych o grubości ścianki 0,5 mm. Daje to ogromną przewagę podczas zawodów, gdzie liczy się redukcja wagi oraz indywidualne dostosowanie projektu do konkretnych zawodów. 

Członkowie zespołu UK Spacemodelling Team przyznają, że standard ich modeli często budzi podziw wielu innych drużyn na świecie.

Menedżer ds. Rozwoju Biznesu

Adrian Truszkowski
tel. +48 58 762 72 24
mob. +48 600 417 902
tru@bibusmenos.pl