Systemy regulacji wysokości - komfort wspomagany technologią

Mobilność, wszechstronność i elastyczność to nie tylko cechy, które charakteryzują współczesnego człowieka, ale również kryteria, którymi kieruje się on w doborze elementów wyposażenia wnętrz. Równie ważna jak estetyka czy design jest funkcjonalność wyposażenia i zapewnienie maksymalnego komfortu dla użytkownika. To właśnie te cechy są jednym z głównych powodów, dla których współcześni producenci mebli i innych elementów użytkowych stosują rozwiązania pozwalające na regulację wysokości.

Każdy z nas w życiu codziennym ma do czynienia z mechanizmami regulacji wysokości, nie tylko w przestrzeni prywatnej, ale również w miejscu pracy czy w jednostkach publicznych, takich jak szpitale, szkoły czy uczelnie. Systemy regulacji posiadają bardzo szerokie zastosowanie w wielu aspektach życia codziennego i w wielu branżach przemysłu. Stosowane są one m.in. do regulacji elementów ruchomych, jak wysuwane monitory, podnoszenia oparcia czy podnóżka fotela, podnoszenia i regulacji łóżek szpitalnych, stołów operacyjnych, stołów do masażu, biurek, ławek stolarskich, stołów roboczych, montażowych, laboratoryjnych, warsztatowych, szwalniczych, pakowych czy stołów CAD, lad recepcyjnych, blatów i wysp kuchennych czy zmywaków w branży cateringowej. Stosowane są również często w zakresie sprzętu sportowego, czy też do podnoszenia i obniżania eksponatów, np. w muzeach.

Systemy regulacji wysokości są nie tylko środkiem do zapewnienia wygody i komfortu użytkownika. Służą one również często do utrzymania prawidłowej, bezpiecznej postawy ciała czy redukcji zmęczenia. Przykładem są tutaj różnego rodzaju fotele i krzesła poprawiające ergonomię w miejscu pracy czy łóżka szpitalne, wspomagające opiekę nad pacjentami. 

Dla zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania, stosowane mechanizmy regulacyjne powinny być łatwe w instalacji oraz łatwe w obsłudze. Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań pozwala na płynną pracę urządzeń, co z kolei redukuje poziom dźwięków wydawanych przy ich poruszaniu się. Wysokiej jakości podnośniki czy kolumny podnoszące pozwalają na precyzyjną zmianę wysokości, nawet o kilka centymetrów. 

Jedną z istotnych zalet stosowania systemów regulacji wysokości jest fakt, że rozszerzają one możliwości zastosowania mebli czy innych elementów wyposażenia. Są doskonałym rozwiązaniem w przypadku mebli wielofunkcyjnych, takich jak ławostoły, które dzięki regulacji wysokości mogą być zarówno stolikiem kawowym, jak i stołem jadalnianym o tradycyjnej wysokości.

Systemy regulacji powinny być projektowane w sposób dostosowany do dzisiejszych standardów dekoracji wnętrz. Mechanizmy regulujące wysokość w mieszkaniach czy pomieszczeniach biurowych powinny być mało widoczne, zapewniając nie tylko estetykę, ale również maksymalną oszczędność miejsca. Takie mechanizmy sprawdzają się doskonale w sytuacji, gdy z różnych względów przestrzeń w pomieszczeniu jest ograniczona. Komfortowemu użytkowaniu sprzętu z regulacją wysokości służą również takie cechy jak niska masa urządzeń i lekka konstrukcja. Czasami jednak, szczególnie w zastosowaniach przemysłowych, bardziej kluczowymi cechami jest wysoka wytrzymałość urządzeń oraz duży udźwig.

Aby dobrać odpowiednie rozwiązanie w zakresie regulacji wysokości do danej aplikacji, warto mieć na uwadze również potencjalne wady, jakie mogą one posiadać. W przypadku mebli wielkogabarytowych, jak na przykład duże stoły jadalniane, mechanizmy regulacji mogą wpływać na brak odpowiedniej stabilności mebla. Bez mechanizmu regulacji nie musimy się również martwić o jego zużycie oraz o utrzymanie wszelkich szczelin czy łączeń w czystości. Istotny w tym przypadku jest dobór komponentów dostosowanych do konkretnych zastosowań, o wysokiej jakości i stabilnej, prostej konstrukcji, która ułatwi czyszczenie trudno dostępnych miejsc.

Producenci z branży wyposażenia wnętrz powinni dopilnować, by oferowane przez nich produkty wpisywały się w różnorodne wymagania użytkowników, o czym decydują w dużej mierze użyte do produkcji materiały i komponenty.

Nasza firma stara się dobierać swoją ofertę systemów regulacji wysokości w taki sposób, aby łączyła ona nowoczesny design z najnowszą technologią i funkcjonalnością. Projektujemy, montujemy, wdrażamy oraz obejmujemy obsługą serwisową i gwarancyjną wszystkie oferowane przez nas urządzenia. Ponadto oferujemy doradztwo techniczne oraz możliwość zakupu komponentów specjalistycznych.

Posiadamy w ofercie produkty światowej klasy producentów jak ThomsonJiecang czy Bansbach. Zapewniamy kompletne zestawy do regulacji wysokości, zawierające siłownik elektryczny bądź kolumnę podnoszącą, wraz z zasilaczem i pilotem. Nasza oferta zawiera również rozwiązania umożliwiające podnoszenie dużych obciążeń, szczególnie w aplikacjach przemysłowych – przykładem są podnośniki śrubowe Unimec, posiadające udźwig do 200 ton oraz możliwość łączenia ze sobą dowolnej liczby elementów.

Nasze rozwiązania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa pozwalają na kontrolowanie temperatury, napięcia, natężenia urządzenia oraz zabezpieczenie przed przeciążeniem, które chronią urządzenie przed uszkodzeniem czy spaleniem systemu. Zapewniany przez siłowniki marki Thomson wysoki stopień ochrony (IP66, IP67 oraz nawet IP69K), pozwala na maksymalne zabezpieczenie urządzenia przed wnikaniem pyłów czy wilgoci. Uzupełnieniem naszej oferty zapewniającej bezpieczeństwo są listwy krawędziowe ASO Safety oraz amortyzatory hydrauliczne i obrotowe ACE.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą nową broszurą poświęconą systemom regulacji wysokości w ofercie BIBUS MENOS, w której zostały szczegółowo omówione nasze rozwiązania do różnych aplikacji:

Zachęcamy także do zapoznania się z filmem, który przedstawia prawidłowy sposób obsługi systemów regulacji wysokości, m.in.:

  • jak uruchomić urządzenie
  • jak zsynchronizować kaskadę
  • jak zresetować urządzenie
  • jak zaprogramować pozycję
  • jak zaprogramować zasilacz

 

Nasza oferta na stronie silownikielektryczne.com:

Nowe broszury w Dziale Mechatroniki

W maju wydaliśmy dwie nowe broszury poświęcone ofercie Działu Mechatroniki.

Pierwsza dotyczy naszych rozwiązań dla branży fleksograficznej, dla wszystkich zainteresowanych komponentami do maszyn fleksograficznych. Zaprezentowane w niej produkty z oferty BIBUS MENOS zapewniają nie tylko najwyższą jakość druku, ale pozwalają również zwiększyć komfort obsługi maszyn oraz znacznie ograniczyć nakłady pracy. Jeżeli zależy Państwu na szeroko stosowanej automatyzacji oraz najwyższych standardach bezpieczeństwa, zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Broszura „Rozwiązania dla branży fleksograficznej” dostępna jest tutaj:

Kolejna wydana przez nas broszura poświęcona jest naszej ofercie standardowych sprężyn gazowych QS marki Bansbach. Zaprezentowane w niej zostały nie tylko podstawowe sprężyny gazowe serii QS, ale również elementy mocujące i inne akcesoria montażowe, a także przydatne narzędzia przy doborze sprężyn gazowych. Jeżeli zależy Ci na precyzyjnym doborze sprężyn gazowych do Twojej aplikacji, ta broszura jest właśnie dla Ciebie!

Broszura „Standardowe sprężyny gazowe QS” dostępna jest tutaj:

Z życia firmy

Wyróżnienie w konkursie Firma Dobrze Widziana 2019

Po raz kolejny nasza firma otrzymała tytuł Firmy Dobrze Widzianej w konkursie organizowanym co roku przez Business Centre Club, którego celem jest wspieranie wdrażania w polskich przedsiębiorstwach zarządzania zgodnego ze standardami CSR.

Wizyta uczniów w siedzibie BIBUS MENOS w Gdańsku

14 maja mieliśmy przyjemność gościć w naszej siedzibie w Gdańsku uczniów pierwszej klasy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdyni. Celem odwiedzin było przedstawienie mechaniki i współczesnej techniki w branży przemysłowej.

Kontakt:

Kierownik Działu Mechatroniki

Damian Rzyszczak
tel. +48 58 762 72 06
mob. +48 608 047 576
drz@bibusmenos.pl

Produkty polecane w tym miesiącu:

Przemysłowe Siłowniki Elektryczne
THOMSON TOLLO 

Cechują się wysokim poziomem obciążalności dla różnych długości skoku.

Kolumny Elektryczne AC i DC
THOMSON TOLLO

Nowoczesne kolumny podnoszące o wszechstronnym zastosowaniu w przemyśle.

Siłowniki liniowe easy-E
Bansbach

Szerokie możliwości konfiguracji pozwalają na ich dopasowanie do każdej aplikacji.

Podnośniki Śrubowe
UNIMEC

Doskonałe do podnoszenia, ciągnięcia, przesuwania lub wyrównywania każdego rodzaju obciążenia.