BIBUS MENOS NOWOŚCI - Dział Szybkiego Prototypowania

W tym wydaniu: 

  • 1-2-3 Connex – nowa seria maszyn – najwyższa forma rozwoju druku 3D na świecie
  • Nowy materiał dla fanów technologii FDM

1-2-3 Connex – nowa seria maszyn – najwyższa forma rozwoju druku 3D na świecie

Ogłaszamy premierę dwóch nowych maszyn firmy Stratasys Objet500 Connex1 i Objet500 Connex2!

Maszyny te razem z Objet500 Connex 3 tworzą nową serię urządzeń przeznaczonych dla zaawansowanych aplikacji druku 3D.

Na jednej platformie zbudowane są 3 systemy, które pozwalają użytkownikowi jeszcze lepiej korzystać z funkcjonalności cyfrowego łączenia materiałów.

  • Connex 1 oferuje możliwość wydruku z 14 podstawowych materiałów i do 3 materiałów w tym samym procesie wydruku
  • Connex 2 rozszerza możliwości do 120 materiałów komponentowych i 27 mieszanek w tym samym procesie wydruku
  • Connex 3 to 14 podstawowych materiałów, 82 mieszanki w tym samym procesie wydruku i setki materiałów kompozytowych do wyboru

Urządzenia Connex są odpowiedzią na rosnące wymagania użytkowników drukarek 3D. Dzięki możliwości łączenia materiałów (bio kompatybilne, transparentne, elastyczne i kolorowe) dają niemal nieskończone możliwości „aranżacji” finalnego produktu jakim jest element wydrukowany.  W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć urządzenie, które tak jak systemy Stratasys w pełni zaspokajałoby potrzeby współczesnego prototypowania.

Będąc w posiadaniu tego typu systemu możemy symulować elementy w wtrysku wielokomponentowego, detale pokrywane gumą, elementy transparentne barwione i uszczelnienia. Te wszystkie części mogą być dodatkowo wytworzone z mieszanek, które będą symulowały charakterystykę produktu finalnego i to wszystko w tym samym procesie!

Nowy materiał dla fanów technologii FDM

Stratasys nie zapomniał także o użytkownikach technologii Fused Deposition Modeling, zwanej w skrócie FDM. Także w tym tygodniu firma ogłosiła wprowadzenie nowego materiału ASA, stanowiącego pomost pomiędzy ABS a PC-ABS.

ASA łączy w sobie dobrą wytrzymałość z bardzo dobrymi parametrami wizualizacyjnymi. Materiał ten zapewnia najlepszą jakość powierzchni wśród dostępnych w Stratasys tworzyw sztucznych. Przeznaczony jest zarówno do produkcji prototypów funkcjonalnych jak i narzędzi oraz gotowych produktów – od obudów do elektroniki do elementów motoryzacyjnych.

ASA dostępna jest na maszynach z serii produkcyjnej – Fortus360 mc, Fortus400 mc oraz Fortus900 mc w pełnym zakresie grubości warstw (od 0,127 mm do 0,330 mm).

Kierownik Działu Badań i Rozwoju

Piotr Mikulski
tel. +48 58 762 72 20
mob. +48 602 839 431
pmi@bibusmenos.pl

Inżynier Serwisu

Wojciech Olszewski
tel. +48 58 660 77 01
mob. +48 608 575 140
wo@bibusmenos.pl