BIBUS MENOS wspiera 24. Finał WOŚP

W połowie grudnia ubiegłego roku studenci Politechniki Białostockiej, w ramach koła naukowego SKN CAVE zeskanowali skanerem 3D sylwetki zawodników i trenera białostockiej drużyny - Jagiellonii Białystok. Skany zostały poddane specjalnej obróbce, podpisane, a następnie wysłane do naszej firmy, która przyjęła zaproszenie włączenia się do szlachetnej akcji wspierającej 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

BIBUS MENOS jako partner akcji przeprowadziło ostatni etap pracy, czyli nieodpłatny wydruk na drukarce 3D. Statuetki zostały wykonane z materiału PA2200 (nylon) za pomocą innowacyjnej technologii druku SLS. Jest to metoda polegająca na utwardzaniu laserem kolejnych warstw materiału, aż do osiągnięcia ostatecznego wyniku w postaci idealnie odwzorowanych modeli.

Statuetki wiernie odwzorowują zeskanowanych zawodników. Zostały one przekazane białostockiemu sztabowi WOŚP i można je licytować do końca stycznia w serwisie Allegro. Fundusze zbierane są na doposażenie oddziałów pediatrycznych oraz na rzecz godnej opieki osób starszych.

Zachęcamy Państwa do udziału w charytatywnych aukcjach Allegro:

Michał Probierz: http://aukcje.wosp.org.pl/statuetka-michal-probierz-druk3d-i2800129
Rafał Grzyb: http://aukcje.wosp.org.pl/statuetka-rafal-grzyb-druk3d-i2800127
Bartek Drągowski: http://aukcje.wosp.org.pl/statuetka-bartka-dragowskiego-druk3d-i2800121
Marek Wasilukhttp://aukcje.wosp.org.pl/statuetka-marek-wasiluk-druk3d-i2800125

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem: http://pb.edu.pl/…/2016/01/09/wylicytuj-pilkarza-jagielloni/ oraz na www.poranny.pl, gdzie zamieszczono krótką relację z przekazania wydruków 3D na aukcję.

Zapraszamy również do zapoznania się z możliwościami druku 3D na stronie: www.drukarki3d.pl