Nowoczesne rozwiązania dla branży spożywczej

Siła powietrza jest niezwykle istotnym czynnikiem pozwalającym na skuteczne prowadzenie działań w zakresie przetwarzania i pakowania produktów w przemyśle spożywczym.

Zaawansowane rozwiązania BIBUS MENOS z zakresu pneumatyki pozwalają zachować czystość powietrza, która jest kluczowym czynnikiem w kontakcie z żywnością.

Nasze produkty charakteryzujące się nowoczesną, prostą i kompaktową konstrukcją, która zapewnia nie tylko wysoką wydajność, ale również pomaga zachować najwyższe standardy higieniczne, czystość oraz szczelność poszczególnych komponentów.

Posiadamy szeroki zakres produktów nierdzewnych, trwale odpornych na korozję po kontakcie z wodą czy chemikaliami, mogących pracować w różnych temperaturach i warunkach środowiskowych.

 

Dmuchawy bocznokanałowe marki ESAM bądź FPZ

Przykładem produktów, które znajdują doskonałe zastosowanie w branży spożywczej są dmuchawy bocznokanałowe marki ESAM bądź FPZ, charakteryzujące się zwartą, niezwodną konstrukcją oraz niską wagą, uzyskaną dzięki zastosowanym materiałom konstrukcyjnym. Są to urządzenia bezolejowe, które nie wymagają smarowania, gwarantujące czyste, suche powietrze. Zapewniają również niski poziom drgań, pulsacji oraz hałasu. Dmuchawy bocznokanałowe stanowią sprawdzone rozwiązanie przy uzdatnianiu wody i oczyszczaniu ścieków.

Najważniejsze cechy dmuchaw bocznokanałowych (ESAM, FPZ):

  • ciśnienia robocze do 750 mbar (g), podciśnienia do -500 mbar (g)
  • wydajności do 1 200 m3/h
  • silniki elektryczne pracujące w klasie efektywności IE2
  • dostępne wersje specjalnie uszczelnione, impregnowane, ATEX
  • atest PZH (dla dmuchaw FPZ)

Przykładowe aplikacje, w których można zastosować dmuchawy ESAM lub FPZ to maszyny do produkcji dymu wędzarniczego, silosy (suszenie mąki), transport pneumatyczny, maszyny do suszenia owoców po procesie mycia, uzdatnianie wody technologicznej, maszyny do rozlewania podciśnieniowo napojów do butelek czy oczyszczanie ścieków poprodukcyjnych. Więcej informacji na temat dmuchaw bocznokanałowych:

 

Pompy membranowe marki Yamada

Kolejnym przykładem produktów stworzonych do zastosowań w przemyśle spożywczym są pompy membranowe japońskiej marki Yamada.

Urządzenia te zapewniają prostą i płynną regulację wielkości przepływu. W skład pomp zgodnych z zaleceniami FDA wchodzą elementy wykonane ze stali nierdzewnej SS316 z polerowanym wykończeniem satynowym, silnikiem pneumatycznym powlekanym żywicą epoksydową, sanitarną armaturą zaciskową typu TRI-CLAMP i zgodnymi z zaleceniami FDA membranami elastomerowymi Hytrel®, EPDM i PTFE.

Podstawowe cechy pomp w wersji zgodnej z zaleceniami FDA:

  • 8 rozmiarów portów TRI-CLAMP: od DN20-3/4” do DN100-4”
  • zakres natężenia przepływu: od 1 do 800 l/m
  • zakres ciśnienia powietrza: od 1,4 do 7 bar

Pompy membranowe Yamada, ze względu na proste działanie oraz szeroką gamę kombinacji materiałowych z jakich są wytwarzane, można stosować do pompowania praktycznie wszystkich typów cieczy. Przykładowe zastosowanie w przemyśle spożywczym to: transport alkoholu, w tym wina, a także syropów, aromatów, płynów wędzarniczych, krwi ubojowej, dozowanie środków chemicznych oraz transport lekkich proszków. Wersja pomp membranowych zgodnych z FDA może służyć również do transportu półproduktów spożywczych. Więcej informacji na temat pomp membranowych Yamada:

 

Broszura: "Rozwiązania dla przemysłu spożywczego"

Nasza szeroka gama produktów, która może być z powodzeniem wykorzystana w przemyśle spożywczym, obejmuje również takie elementy jak filtry, zawory, wyspy zaworowe, siłowniki pneumatyczne, zespoły przygotowania powietrza, złącza, pompy próżniowe czy przyssawki.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą produktową, zawierającą charakterystykę poszczególnych produktów przeznaczonych do branży spożywczej, zarówno z zakresu pneumatyki, jak i rozwiązań mechatronicznych:

 

 
Zapraszamy do kontaktu:

Menedżer Produktu (ESAM, FPZ)
Adam Kaczmarek

Telefon : +48 61 62 258 90
Mobile : +48 602 580 222
ak@bibusmenos.pl

 

Menedżer Produktu (Yamada)
Sławomir Grzywna

Telefon : +48 61 62 258 91
Mobile : +48 602 278 954
sg@bibusmenos.pl