Rozwiązania dla ekologii

Ogromne znaczenie ochrony środowiska w dzisiejszych czasach jest dla większości z nas oczywiste. Ekologia nie stanowi jednak tylko trendu, ale jest również sposobem na wprowadzanie bardziej oszczędnych i wydajnych rozwiązań. Aspekt ten dotyczy nie tylko działających na dużą skalę zakładów przemysłowych, ale również pojedynczych gospodarstw domowych. 

Coraz bardziej popularne stają się przydomowe oczyszczalnie ścieków, często zautomatyzowane typu SBR, pozwalające na dokładną kontrolę całego procesu oczyszczania. W przypadku takiej oczyszczalni kluczowy jest sterownik, który kontroluje cykl pracy systemu i wychwytuje wszelkie nieprawidłowości, a także dmuchawa, która dostarcza tlen bakteriom rozkładającym zanieczyszczenia organiczne. Dyfuzory natomiast zwiększają skuteczność napowietrzania, poprzez tworzenie pęcherzyków powietrza, powodując tym samym mieszanie ścieku i zwiększając poziom przenikania tlenu do ścieku.

W przypadku większych oczyszczalni odpowiednią ilość powietrza zapewnią dmuchawy bocznokanałowe w połączeniu z większą liczbą dyfuzorów. W pracy na większą skalę kluczowa jest automatyzacja procesów, w czym pomocne są wszelkiego rodzaju napędy pneumatyczne bądź elektryczne, pompy, zawory, zasuwy czy przepustnice.

W dniach 13-15 listopada w Łodzi (w Hotelu Andels) odbędzie się XXI Kongres Naukowo-Techniczny WOD-KAN-EKO 2018. Zapraszamy wszystkich serdecznie na stoisko BIBUS MENOS, na którym nasi specjaliści zaprezentują szereg rozwiązań przeznaczonych do ekologii, mających zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w aplikacjach w domach jednorodzinnych. Więcej informacji na temat wydarzenia:

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie:

Komponenty przeznaczone do zastosowań w ekologii

  

Dmuchawy membranowe
SECOH

  

Dmuchawy bocznokanałowe
ESAM

  

Pompy membranowe
Yamada

  

Sterowniki
BONNEL

  

Zasuwy, przepustnice
i zawory zwrotne BELVEN

  

Zawory kulowe VALPRESS i
RUBINETTERIE BRESCIANE

  

Napędy
pneumatyczne VALBIA

  

Napędy
elektryczne VALBIA