System filtracji oleju opałowego lekkiego

Temat zlecenia

Dla naszego Klienta świadczącego usługi budowlano-montażowe, zajmującego się produkcją przemysłową, wykonaliśmy system filtracji oleju opałowego lekkiego. Filtr przeznaczony jest do filtracji oleju opalowego lekkiego, stosowanego do rozruchu kotła węglowego w elektrociepłowni.

Zaoferowane przez nas rozwiązanie

Dane filtrowanego medium, dla którego filtr został zaprojektowany, zostały ściśle określone na początku procesu projektowego. Docelowo filtry zostaną zainstalowane w elektrociepłowni na terenie województwa śląskiego.

Realizowany projekt obejmował następujące etapy:

  • prace projektowe zakończone wykonaniem kompletnej dokumentacji technicznej,
  • wykonanie konstrukcji stalowej filtra,
  • kompleksowa instalacja systemów hydraulicznych i mechanicznych,
  • nałożenie powłok antykorozyjnych,
  • uruchomienie oraz próby ruchowe urządzenia,
  • certyfikacja "CE" przez Urząd Dozoru Technicznego.

Filtry zostały w całości zaprojektowane przez konstruktorów firmy BIBUS MENOS. Realizacja projektu w znacznej większości odbywała się w głównej siedzibie firmy w Gdańsku. Urządzenie zostało zaprojektowane oraz wykonane według najwyższych standardów jakości, co potwierdza europejski znak jakości "CE" nadany przez Urząd Dozoru Technicznego. Zadaniem filtra jest zapewnienie odpowiedniej klasy czystości lekkiego oleju opałowego stosowanego do rozruchu kotła węglowego w zakładzie energetycznym. Maksymalne ciśnienie robocze filtra wynosi 22 bar (w fazie testów filtr został poddany próbie na ciśnienie 31.5 bar). Zakres temperatur pracy wynosi od 5 do 40 st. C.

Dyrektor Techniczny

Marcin Kismanowski
tel. +48 58 660 95 96
mob. +48 608 424 003
mk@bibusmenos.pl