Media o BIBUS MENOS

 • Rynek instalacyjny – Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? (2019)

Naczynie przeponowe pełni kluczową funkcję w zabezpieczeniu instalacji grzewczej, solarnej, chłodniczej oraz wody użytkowej. Ze względu na to, że woda podlega rozszerzalności cieplnej, każda instalacja musi mieć zbiornik, który przejmuje nadmiar wody. Zbiornik hydroforowy bierze również udział w stabilizacji ciśnienia i zapobiega uderzeniom hydraulicznym.

Czytaj dalej >>

 • Szef Utrzymania Ruchu – Serwis hydrauliki siłowej BIBUS MENOS (2019)

Rosnące wymagania rynku sprawiają, że niezawodność podzespołów hydraulicznych ma bardzo duże znaczenie przy wyborze zarówno pojedynczych produktów, jak i całych rozwiązań technicznych. Aby ją zapewnić, wymagany jest cykliczny przegląd pracujących w układzie hydraulicznym komponentów.

Czytaj dalej >>

 • Przegląd Mechaniczny – Idąc z duchem technologii (2018)

Współcześnie druk 3D to jeden z bardziej popularnych tematów związanych z najnowszą technologią. Na rynku nie brakuje firm, które dążą do jego ulepszenia, poszukując tym samym coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań. Jedną z nich jest znany szwajcarski producent systemów druku 3D – Sintratec.

Czytaj dalej >>

 • Technologie mleczarskie – BIBUS MENOS - optymalizacja procesów produkcyjnych (2018)

Codzienność przynosi wiele wyzwań w przemyśle mleczarskim - dbanie o najwyższą jakość produktu, terminowe dostawy, optymalizacje procesów produkcyjnych, właściwe pakowanie i znakowanie wyrobów oraz utrzymanie wysokich standardów higienicznych. Jako firma wspierająca przemysł, nie rozwiążemy wszystkich problemów, z którymi boryka się branża, ale możemy wesprzeć Państwa w zakresie, w którym jesteśmy specjalistami – optymalizacja (procesowa i kosztowa) rozwiązań technologiczych.

Czytaj dalej >>

 • Nowoczesny Technik Dentystyczny – Implantoprotetyka z wykorzystaniem technologii przetopu proszków metalowych DMLS (2017)

W artykule przedstawimy opis wykonania mostów w szczęce i żuchwie ze stopu chromokobaltowego technologią DMLS. Lekarzem prowadzącym był lek. stom. Corina Bardan. Praca została wykonana w laboratorium „Nordenta” Piotr Butrymowicz zlokalizowanym w Gdańsku, a podbudowy wytworzone w technologii DMLS (Direct Metal Laser Sintering) z materialu CoCr SP2 w firmie EOS GmbH.

Czytaj dalej >>

 • Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie – Druk 3D z metalu - praktyka, możliwości i ograniczenia (2017)

W artykule przedstawimy dostęp¬ne obecnie i sprawdzone, prak¬tyczne możliwości druku 3D z metalu, ze zwróceniem szczególnej uwagi na najbardziej dochodowe aplikacje i rozpowszechnione technologie. Aktualnie mamy do dyspozycji co najmniej osiem mniej lub bardziej unikatowych technologii druku 3D z metalu.

Czytaj dalej >>

 • Gazeta Wyborcza – Drukować można z metalu (2016)

Obecnie istnieje około ośmiu technologii druku 3D w metalu. Można podzielić je na trzy duże grupy. Jednak wciąż mówiąc o tym, wszystkie z nich wkłada się do jednego worka, a różnice są zasadnicze – tłumaczy Piotr Mikulski, kierownik działu drukarek 3D w firmie BIBUS MENOS.

Czytaj dalej >>

 • Nowa Technologia Wojskowa – DRUK 3D w przemyśle obronnym (2016)

Artykuł ten ma na celu przybliżenie dwóch technologii, które w ciągu ostatnich lat osiągnęły spektakularny sukces i stanowią przemysłowe podwaliny dla tzw. trzeciej rewolucji przemysłowej jaką jest druk 3D.

Czytaj dalej >>

 • Dental Labor – Nowa jakość w protetyce! (2016)

Drukarka 3D EOS M100 obniża koszty produkcji. System High-End do produkcji koron i mostów metodą wytwarzania przyrostowego. EOS M100: sprawdzona i darzona zaufaniem jakość firmy EOS w wydaniu kompaktowym.

Czytaj dalej >>

 • Główny Mechanik – Dobór przekładni napędowych (2016)

Od prawidłowego działania przekładni napędowej zależy funkcjonowanie całej maszyny. Właśnie dlatego wiedza na temat doboru tego elementu jest niezbędna w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Najbardziej powszechne są przekładnie zębate, w których przenoszenie napędu następuje dzięki odpowiedniej pracy kół zębatych. Przekładnie mogą być zabudowane w maszynie lub występować jako samodzielny moduł.

Czytaj dalej >>

 • Plast News – EOS M290 - ewolucja czy rewolucja? (2016)

Nowe narzędzie do produkcji form wtryskowych. Skrócenie czasu cyklu nawet o 60%, chłodzenie konformalne, 54 HCR twardości, wykonane wkładki na dziesiątki milionów cykli...

Czytaj dalej >>

 • PortalDentystyczny.pl – Nowa technologia w protetyce! (2016)

Szybka i kosztowo wydajna produkcja (70 punktów dentystycznych w około 3 godziny). Koszt produkcji 1 punktu 2,4 - 3,0 euro z amortyzacją. Doskonała dokładność oraz najwyższa rozdzielczość szczegółów produkcji.

Czytaj dalej >>

 • 3DCad.pl – Druk 3D w pełnej gamie kolorów (2016)

Kolejne ograniczenia technologii przyrostowych, związane z odzwierciedleniem pełnej palety barw oraz łączeniem materiałów o różnych właściwościach mechanicznych, zostały pokonane przez firmę Stratasys®. Wraz z pojawieniem się na rynku systemu Stratasys J750® inżynierowie, biura projektowe i usługowe poznają nowy wymiar technologii 3D.

Czytaj dalej >>

 • Służby Utrzymania Ruchu – Metody diagnozowania i usuwania typowych usterek układów hydrostatycznych (2015)

Efektywność pracy układów hydrostatycznych mierzy się przede wszystkim częstotliwością występowania wszelkiego rodzaju usterek. Dlatego też kluczową rolę odgrywa konieczność przeprowadzania odpowiednich czynności diagnostycznych oraz sprawne i efektywne usuwanie wszelkich występujących niezgodności zakłócających sprawną pracę układu hydrostatycznego.

Czytaj dalej >>

 • 3DCad.pl – Technologie przyrostowe - przyszłość w twoich rękach (2015)

Technologie szybkiego wytwarzania - druku 3D - ułatwiły i przyspieszyły proces wprowadzania nowego produktu na rynek. Detale wykonywane na profesjonalnych urządzeniach charakteryzują się wysoką rozdzielczością, niewielką grubością warstw i dużą dokładnością wymiarową.

Czytaj dalej >>

 • CADNews – Zastosowanie druku 3D w transplantologii twarzy (2015)

Dr Frank J. Rybicki, dyrektor Laboratorium Obrazowania i Nauk Stosowanych w Brigham and Women’s Hospital, w Bostonie,  na corocznym spotkaniu Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej 2014 w Chicago, przedstawił znaczenie druku 3D w całościowych przeszczepach twarzy. 

Czytaj dalej >>

 • Plastech.pl – Uchwyty, osprzęt oraz inne narzędzia z drukarki 3D (2014)

Wykorzystanie dopasowanego oraz dobrej jakości sprzętu na liniach produkcyjnych i montażowych to podstawa jakości oraz efektywności pracy, niezależnie od tego, czy większość działań jest zautomatyzowana czy też wykonywana przez człowieka. 

Czytaj dalej >>

 • Live&Travel – od hydrauliki do druku 3D (2014)

Zapraszamy serdecznie do lektury nowego wydania czasopisma Live & Travel, w którym znajdziecie Państwo artykuł pod tytułem "Od hydrauliki do druku 3D" na temat naszej firmy.      

Czytaj dalej >>

 • Transport przemysłowy i maszyny robocze – Dostawa przenośników BIBUS MENOS Sp. z o.o. (2014)

Odbiorcą przenośników wyprodukowanych przez Bibus Menos Sp. z o.o. jest firma z ponad stuletnim doświad czeniem, dostarczająca produkty o wysokiej jakości oraz świadcząca usługi klientom i społecznościom na całym świecie. Prowadzi ona produkcję, dystrybucję oraz sprzedaż sypkich materiałów budowlanych, betonu towarowe go, kruszyw. 
 

Czytaj dalej >>

 • Trojmiasto.pl – Po co kupować nowe buty, skoro można je... wydrukować? (2014)

Pojęcie druku trójwymiarowego jest mocno nadużywane przez firmy proponujące różnego rodzaju płaskie efekty wizualne. Używając prawdziwych drukarek 3d, otrzymać możemy gotowy prototyp obudowy do sprzętu elektronicznego, makietę budynku, figurki, a nawet głośnik lub buty. Nic nie stoi na przeszkodzie, by drukarka 3D stała się dla nas przedmiotem codziennego użytku.

Czytaj dalej >>

 • APA AUTOMATYKA (2013)

Wywiad z Danielem Raczkowskim, Menedżerem Produktu CAMOZZI, udzielony dla magazynu APA AUTOMATYKA, w raporcie dotyczącym „Elementów wykonawczych i osprzętu” Zachęcamy do lektury!

Czytaj dalej >>

 

 • Bloomberg Businessweek Polska – Drukuje się nowa rewolucja przemysłowa (2012)

Drukarki 3D dziś są dopiero na początku drogi - tak jak kilkadziesiąt lat temu komputery osobiste, a potem pierwsze telefony komórkowe czy internet. Ale podobnie jak one druk przestrzenny zrewolucjonizuje świat, w którym żyjemy". Oto fragment artykułu, który z pewnością Państwa zainteresuje.

Czytaj dalej >>

 • Projektowanie i Konstrukcje inżynierskie – Odkurzacze z proszku (2008)

"Zanim odkurzacz trafił na półki sklepowe, jego prototyp został wydrukowany w postaci elementów składowych, a następnie złożony w celu przeprowadzenia testów". Zapraszamy do lektury całego artykułu:

Czytaj dalej >>

 • Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie – Co wspólnego mogą mieć odlewnictwo i szybkie prototypowanie? Okazuje się, że wiele (2008)

"Analizując światowe tendencje rozwojowe i dane z zakresu światowej gospodarki, obserwujemy ciągły wzrost technik przetwarzania i wytwarzania wyrobów metalowych za pomocą odlewnictwa".

Czytaj dalej >>

 • Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie – Branża motoryzacyjna a szybkie prototypowanie Drukarki 3D (2008)

"Branża motoryzacyjna jest jedną z najbardziej innowacyjnych gałęzi przemysłu. Dane statystyczne dowodzą, iż produkcja pojazdów i części samochodowych zaliczana jest obecnie do najszybciej rozwijających się gałęzi polskiego przemysłu".

Czytaj dalej >>

 • Pneumatyka – Separatory oleju do sprężarek śrubowych (2008)

"Od 2003 r. firma BIBUS MENOS Sp. z o.o. przejęła przedstawicielstwo firmy Mahle Filtersysteme GmbH. Stała i bliska współpraca z Mahle stała się podwaliną do stworzenia w ramach struktury BIBUS MENOS Sp. z o.o.".

Czytaj dalej >>

 

 • Packaging Magazin – Szybkie prototypowanie opakowań zobaczyć i dotknąć (2008)

"Technologiczna rewolucja? Czy raczej nieunikniony wymóg czasu, który lada dzień stanie się standardem w świecie nie tylko opakowań? Niemniej zapowiada się na to, że fabbery zniosą granice internetowych ograniczeń. Bo oprócz zamówienia wysłanego w najdalszy zakątek kraju czy świata - odebranie wcześniej wzoru-prototypu zamawianego towaru leży także w zasięgu ręki - co by nie powiedzieć od ręki."

Czytaj dalej >>

 • Mechanik – Dynamiczny rozwój technologii Rapid Prototyping (2008)

"Firma BIBUS MENOS wprowadza na polski rynek nową drukarkę 3D firmy Objet – CONNEX500" - zapraszamy do lektury całego artykułu na temat dynamicznego rozwoju technologii Rapid Prototyping:

Czytaj dalej >>

 • Hydraulika i pneumatyka – Filtracja przemysłowa (2008)

"W 2003 roku firma BIBUS MENOS Sp. z o.o. została przedstawicielem firmy Mahle Filtersysteme GmbH. Bliska współ praca z tą firmą, stała się podwaliną do stworzenia w ramach  struktury BIBUS MENOS Sp. z o.o. odrębnego działu zajmującego się filtracją przemysłową".

Czytaj dalej >>

 • Design News Polska – Model wirtualny wsparty wydrukiem 3D (2008)

"Od dawna próbowano znaleźć sposób na wyeliminowanie błędów z prototypów na jak najwcześniejszym etapie, a także maksymalnie przyspieszyć czas wprowadzenia nowego produktu na rynek. Odpowiedzią na te potrzeby było pojawienie się systemów szybkiego prototypowania, które ustanowiły pomost pomiędzy projektowaniem wirtualnym a fazą projektowo – produkcyjną".

Czytaj dalej >>

 

 • Design News Polska – Potencjał rynku RAPID-PROTOTYPING-SLS-doskonała technologia wytwarzania przedmiotów (2008)

"Nieustanny rozwój technik przyrostowych spowodował, iż laser zaczęto wykorzystywać do spajania materiałów takich jak proszki poliamidowe, proszki aluminiowe, mieszaniny tych proszków, a nawet metale".

Czytaj dalej >>

SUPPORTING YOUR SUCCESS – dążymy do wspierania działalności naszych klientów, pomagając im pokonywać coraz to wyższe progi efektywności prowadzonego biznesu. Pracownicy BIBUS MENOS Sp. z o.o. aktywnie realizują w praktyce to, co jest ukryte w słowie „menos” (z greckiego – usposobienie prowadzące człowieka do sukcesu).