Działalność CSR w obszarze zaangażowania społecznego:

  • Zaangażowanie w lokalne inicjatywy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi (szeroki opis naszej działalności charytatywnej znajduje się na stronie: Działalność Charytatywna).
     
  • Program stażowy dla studentów z lokalnej uczelni.
     
  • Wykorzystywanie naszych możliwości technologicznych w pomocy niepełnosprawnym:
     

Wydrukowana proteza dłoni zaprezentowana na Pomorskiej Wiośnie Ortopedycznej

We współpracy Działu Drukarek 3D firmy BIBUS MENOS z zespołem lekarzy z Klinicznego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUMed (w osobach dr hab. n. med. Tomasza Mazurek, lek. Macieja Zrodowskiego, lek. Filipa Dąbrowskiego oraz dr n. med. Konrada Drewek) została wykonana z wykorzystaniem technologii druku 3D, jedna z pierwszych w Polsce proteza dłoni. 

 

Udział w projekcie Open Minds

26 czerwca 2015 r. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się prezentacja 1. edycji projektu OPEN_MINDS. Spotkanie było zwieńczeniem zmagań studentów Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych, którzy przez 10 tygodni projektowali rozwiązania, które ułatwią osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich wykonywanie codziennej czynności, jaką jest robienie zakupów. Korzystając z wiedzy i doświadczenia firmy BIBUS MENOS zespoły pracowały z oprogramowaniem wspomagającym komputerowe projektowanie (CAD), zapoznały się z takimi technologiami druku 3D  jak SLS, FDM czy PolyJet

Źródło: https://drukarki3d.pl/aktualnosci/podsumowanie-konkursu-studenckiego-open_minds/


SUPPORTING YOUR SUCCESS –

dążymy do wspierania działalności naszych klientów, pomagając im pokonywać coraz to wyższe progi efektywności prowadzonego biznesu. Pracownicy BIBUS MENOS Sp. z o.o. aktywnie realizują w praktyce to, co jest ukryte w słowie „menos” (z greckiego – usposobienie prowadzące człowieka do sukcesu).