Sprzedaż - Produkcja - Projektowanie - Serwis

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszego dynamicznego rynku stworzyliśmy i od lat rozwijamy w firmie BIBUS MENOS Dział Pneumatyki. Na bazie doświadczeń wielu lat pracy, w oparciu o bogatą ofertę produktów renomowanych światowych producentów oraz dzięki bezpośrednim kontaktom naszych specjalistów z Państwem, chcemy służyć pomocą w rozwiązywaniu problemów.

Oferujemy szeroką gamę elementów wykonawczych, sterowników oraz akcesoriów umożliwiających budowę kompletnych systemów mechanicznych i mechatronicznych. Nasze wieloletnie doświadczenie handlowe pozwala na nam nie tylko na sprzedaż komponentów, ale również na kompletowanie i dostawy rozwiązań „pod klucz”, ściśle dopasowanych do wymagań klienta. Specjalizujemy się w rozwiązywaniu problemów interdyscyplinarnych.

Oferujemy produkty czołowych światowych producentów. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu Grupy BIBUS w zakresie hydrauliki siłowej realizujemy projekty w wielu gałęziach przemysłu. Z powodzeniem oferujemy najnowocześniejsze rozwiązania podnosząc konkurencyjność produktów naszych Klientów.

Filtracja

Oferujemy szerokie wsparcie w zakresie filtracji. Zajmujemy się filtracją niemal każdego medium. Dostarczamy kompletne rozwiązania układów filtracji jak i komponenty do ich budowy. Mamy duże doświadczenie w budowie układów odpylania oraz filtracji nietypowych mediów. Specjalizujemy się w dostawach rozwiązań „pod klucz”.

Zajmujemy się doradztwem technicznym, sprzedażą i obsługą technologii związanej z infrastrukturą szynową oraz układów hamulcowych, głównie dla komunikacji tramwajowej i lekkich kolei miejskich. Jesteśmy przedstawicielem, światowych liderów w tej dziedzinie: firmy Hanning & Kahl GmbH & Co KG., VABerlin GmbH, RAWIE.

Dostarczamy profesjonalne rozwiązania dla ochrony środowiska: systemy napowietrzania dla oczyszczalni ścieków, stawów rybnych i oczek wodnych – w tym dmuchawy, dyfuzory, pompy do ścieków, sterowniki.  W ofercie posiadamy również kompresory, pompy próżniowe, pompy membranowe do transportu mediów agresywnych, silniki pneumatyczne.

Przyrostowe technologie to znaczne ułatwienie dla projektantów i producentów. Kluczowymi elementami przemawiającymi za wykorzystaniem tego typu metod są eliminacja błędów projektu, skrócenie czasu wprowadzenia nowego produktu na rynek czy produkcja krótkoseryjna bez kosztownej formy wtryskowej. Sprawdź, czy nasza oferta pomoże także Tobie.

Obsługę Klientów realizujemy w sposób kompleksowy: od projektu, do etapu produkcji aż po świadczenie usług serwisowych. Nasza wykwalifikowana kadra inżynierska projektuje napędy mechaniczne, pneumatyczne, hydrauliczne, konstrukcje stalowe, urządzenia specjalne, urządzenia dźwigowe. Modernizuje i dokonuje automatyzacji maszyn i urządzeń. Doświadczeni specjaliści produkcyjni z wysoką precyzją tworzą produkty, które automatycznie obejmowane są ochroną gwarancyjną świadczoną przez Serwis działający na terenie całego kraju.

Realizujemy zamówienia kompleksowo począwszy od opracowania koncepcji, a skończywszy na rozruchu technologicznym. Wykonujemy zadania z zakresu automatyzacji maszyn i linii produkcyjnych. Zajmujemy się także rozszerzaniem układów sterowania o moduły wymiany danych pomiędzy systemami sterowania i nadrzędnymi,  jak również rozbudową systemów o moduły raportowania produkcji i wydajności. Proponujemy również prefabrykację rozdzielnic zasilających, sterowniczych.

 
   

Produkt miesiąca:

Drukarka 3D Stratasys J750

więcej