Wzięliśmy udział w konferencji „GALWANOTECHNIKA A ŚRODOWISKO”

W dniach 17-18 czerwca wzięliśmy udział w XXXI Krajowej Konferencji „GALWANOTECHNIKA A ŚRODOWISKO” zorganizowanej w Zamku Topacz w Ślęzie k. Wrocławia przez Polskie Towarzystwo Galwanotechniczne oraz Sieć Badawczą Łukasiewicz – Warszawski Instytut Technologiczny. 

Podczas konferencji poruszono wiele ważnych tematów związanych z branżą galwanotechniczną oraz ochroną środowiska. Były to m.in. wystąpienia dotyczące neutralizacji ścieków przemysłowych w branży galwanotechnicznej i lakierniczej czy kompleksowych układów galwanicznych takich jak zbiorniki i instalacje wspierające cele i strategię zrównoważonego rozwoju. 

Uczestnicy wydarzenia mieli także okazję usłyszeć prelekcję na temat naszych rozwiązań dla branży galwanotechnicznej, czyli: armaturze VALBIA, VALPRES i Belven, pompach YAMADA do transferu kwasów i zasad oraz pom

pach wysokociśnieniowych 2:1 do pras filtracyjnych. Zwieńczeniem spotkania była wycieczka do firmy Hitachi Astemo Poland – światowego lidera produkcji zacisków hamulcowych i tegorocznego współorganizatora wydarzenia.

W tym roku reprezentowali nas:  Sławomir Grzywna - Menedżer Produktu Yamada i Artur Kozek - Specjalista ds. Techniczno-Handlowych z Działu Pneumatyki. Z konferencji wrócili z dyplomem uznania dla BIBUS MENOS za szczególne zasługi dla rozwoju i promocji Polskiego Towarzystwa Galwanotechnicznego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.