BIBUS MENOS NOWOŚCI - Pion Techniczny

W tym wydaniu: 

  • Modernizacja układu oczyszczania gazów zimnych odprowadzanych z instalacji do produkcji nawozów granulowanych.

Modernizacja układu oczyszczania gazów zimnych odprowadzanych z instalacji do produkcji nawozów granulowanych

Z końcem sierpnia 2014 roku Dział Techniczny firmy BIBUS MENOS zakończył realizację zadania modernizacji układu oczyszczania gazów zimnych odprowadzanych z instalacji do produkcji nawozów granulowanych.

Projekt wykonywany na zlecenie spółki ZAKŁADY CHEMICZNE „Siarkopol” TARNOBRZEG obejmował trzy etapy:

I. Odpylanie ciągu zimnego przesiewaczy, przenośników taśmowych, przenośnika kubełkowego:

Układ składający się z centrali patronowej o wydajności 12000 m3/h zapewniającej odprowadzenie zanieczyszczonych gazów ciągu zimnego z przesiewacza, przenośników taśmowych i przenośnika  kubełkowego instalacji granulacji. W skład systemu wchodzi także instalacja rurowa wykonana ze stali czarnej o podwyższonej odporności chemicznej, malowana proszkowo, wyłożona wewnątrz  powłoką ceramiczną, oraz wentylator ssący promieniowy. 

II. Odpylanie chłodnicy:

System odpylania chłodnicy, zapewniający odprowadzenie zanieczyszczonych gazów ciągu zimnego z chłodnicy, zrealizowano w oparciu o analogiczny układ składający się z dwóch central patronowych o łącznej wydajności 26000 m3/h. 

III. Zaprojektowanie, wykonanie i uruchomienie instalacji odpylania węzła przesypu, mieszalnika i granulatora granulacji nawozów:

Odpylacz cyklonowy Cyklon DN 1250; wydajność: 12000 m3/h; wysokość: 6800 mm; Materiał: AISI 316Ti; skuteczność odpylania gazów dla pyłów o średnicy ziaren powyżej 5 µm: 85-95%

Zaprojektowane instalacje usunięcie z gazów pyłu produkowanych nawozów ze sprawnością odpylania w filtrze co najmniej 99% oraz niezawodność i sprawność ruchową.

Zarówno w pierwszym jak i w drugim układzie centrale zapewniają pod względem budowy wzmocnioną konstrukcję przystosowaną do pracy w podciśnieniu, posiadają wkłady patronowe z mocowaniem typu quick-lock i ze specjalnym systemem uszczelnienia. Dla każdego układu wykonana została  niezależnie szafa sterownicza ze sterownikami typu Siemens S7 300. Sterowanie całym systemem filtracji odbywa się z panelu wizualizacji, obsługiwanej z komputera PC.

There is no entry for this selection.