Specjalista ds. Techniczno-Handlowych

Oskar Selwat
tel. +48 58 762 72 98
mob. +48 784 431 813
ose@bibusmenos.pl

BIBUS MENOS NOWOŚCI - Dział Mechatroniki

W tym wydaniu:

Produkty marki SINDBY w ofercie BIBUS MENOS

Produkty marki SINDBY - zobacz naszą ofertę!

W majowym wydaniu newslettera prezentujemy Państwu naszą ofertę uszczelek, profili i mat oraz akcesoriów do pojazdów marki SINDBY.

Producent ten znana jest od wielu dziesięcioleci – obecnie należy do koncernu BIBUS. SINDBY od ponad 75 lat zajmuje się sprzedażą profili gumowych oraz akcesoriów do pojazdów. W ofercie posiadamy ponad 7000 pozycji standardowych, jak i realizujemy wykonania specjalne.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Uszczelki, profile, maty

Listwy krawędziowe

To jeden z flagowych produktów firmy SINDBY. Pełnią funkcję ochronną przed twardymi krawędziami, ale także zabezpieczają elementy przed nadmiernym zużyciem.

W ofercie posiadamy:

 • Listwy krawędziowe tradycyjne
 • Sylikonowe listwy krawędziowe 
 • Elastyczne listwy krawędziowe

Listwy profilowe

SINDBY dzieli ofertę profili na dwie grupy: typu U oraz typu P. Obie wersje występują w różnych kształtach, wykonane z wielu materiałów o różnych właściwościach.

Profile U świetnie sprawdzają się tam, gdzie wymagany jest delikatny docisk.

Profile P są idealne jako uszczelnia  drzwi i okien. Znacznie ograniczają utratę ciepła.

Profile do szkła

Profile okienne SINDBY pozwalają zachować prawidłowe ustawienie szyby w ramie okiennej  oraz chronią szkło przed ruchem i wstrząsem. Profile zapewniają szczelność i są dodatkowym zabezpieczeniem przed przeciągami.

Listwy specjalne

Posiadamy ponad 7 tysięcy pozycji w ofercie specjalnych wykonań, a ich zastosowań jest jeszcze więcej, zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Odbojniki

Odbojniki absorbują energię zderzenia, chronią elementy przed skutkami uderzeń i niwelują. Wytrzymują silne wstrząsy i uderzenia, są również odporne na warunki atmosferyczne.

W ofercie posiadamy:

 • Odbojniki gumowe
 • Elementy antywibracyjne
 • Zderzaki
 • Listwy ochronne

Maty

To idealne pokrycie, które zabezpiecza wszelkie płaskie powierzchnie. Dopasowujemy maty do indywidualnych wymagań klienta. Wśród mat wyróżniamy maty: wibroizolacyjne, wygłuszające, elektrostatyczne, antypoślizgowe, ryflowane, wycieraczki i chodniki gumowe.

Pozostałe produkty z kategorii uszczelki, profile, maty

W ofercie posiadamy również przewody gumowe, gąbki gumowe, guma komórkowa, profile ochronne, listwy wykończeniowe, uszczelnienia szczotkowe, uszczelnienia nadmuchiwane.

Akcesoria do pojazdów

Klamki

Możemy Państwu zaoferować wiele rodzajów klamek. Wyróżnić można kilka podstawowych wersji: z zamkiem, z kluczem, małe klamki palcowe, klamki zatrzaskowe i inne. Warto również wspomnieć o dostępności klamek w wersji nierdzewnej.

W ofercie posiadamy:

 • Klamki typu L
 • Klamki typu T
 • Klamki łopatkowe
 • Elementy zatrzaskowe

Uchwyty

Nasze elementy zapewniają solidny uchwytu w dłoni, umożliwiający np. podniesienie lub przesunięcie danego elementu. Wykonane z tworzywa bądź metalu doskonale sprawdzają się w bardzo wymagających aplikacjach. 

W ofercie posiadamy:

 • Rączki
 • Uchwyty drzwiowe
 • Rączki drzwiowe

Zamki

Zamki są mechanizmem wbudowanym w drzwi, mają za zadanie zabezpieczyć dostęp do, pomieszczenia. Zazwyczaj zamki otwierane są kluczykiem, ale występują także zamki z innymi opcjami ryglowania. Oferujemy  Państwu duży wybór akcesoriów, systemów blokujących oraz zamków także w wersjach nierdzewnych.

Zamknięcia

To elementy mocowania wygodne, bezpieczne i łatwe w użyciu. Blokowane są kłódką albo wbudowaną blokadą. Dzięki wysokiej jakości materiałom nasze zamknięcia doskonale sprawdzają się w konstrukcjach metalowych i aplikacjach zewnętrznych.

Zasuwy i zaczepy

Zasuwy to proste i niewymagające konstrukcje zabezpieczające. Idealnie sprawdzają się w szybkich i prostych rozwiązaniach. Pomimo prostej budowy są funkcjonalne i świetnie komponują się z nowoczesnymi systemami zabezpieczeń. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Zawiasy

Okucia umożliwiają ruchome łączenie elementów. Szeroka gama zastosowań zawiasów sprawia, że ten produkt jest okuciem najpopularniejszym na rynku. Oferujemy większość możliwych typów zawiasów o różnych wzorach, rozmiarach jak i wykonanych z różnych materiałów.

Pozostałe produkty z kategorii akcesoria do pojazdów

W ofercie posiadamy również: kratki wentylacyjne, haki, obejmy, uszy montażowe, pasy i liny, zaczepy gumowe, młotki bezpieczeństwa, schodki i stopnie, podgrzewacze wody.

BIBUS MENOS Sp. z o.o.

ul. Spadochroniarzy 18 
80-298 Gdańsk

tel. +48 58 660 95 70
fax  +48 58 661 71 32
info@bibusmenos.pl