BIBUS MENOS NOWOŚCI - Dział Projektowania

W tym wydaniu:

  • Przesuwnik elektryczny ATEX dla stref zagrożonych wybuchem

Przesuwnik elektryczny ATEX dla stref zagrożonych wybuchem

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty mogące pracować w strefach zagrożonych wybuchem, przygotowaliśmy specjalne przesuwniki elektryczne dla naszego Klienta działającego w sektorze elektroenergetycznym. Urządzenia odpowiednio dobrane dla strefy ATEX zwiększają bezpieczeństwo pracy nie tylko instalacji, ale również ich użytkowników oraz są zgodne z wymaganiami dyrektyw.

Napędy liniowe produkcji BIBUS MENOS charakteryzują się dużą dynamiką, dodatkowo łatwo nimi sterować a także tworzyć zespoły o dużej mocy, złożone z kilku połączonych ze sobą siłowników. Idealnie sprawdzają się w transporcie przemysłowym.

Ich wielofunkcyjność pozwala na wykonanie wielu operacji: przesuwania, podnoszenia, przerzucania, zaciskania, naciągania, napędzania pras i dozowania materiałów sypkich i płynnych. Poruszają elementami konstrukcyjnymi różnych urządzeń: młotów, pras, młynów, pił tarczowych, przenośników rolkowych lub taśmowych, suwnic, wind, drzwi i bram przesuwnych, różnych urządzeń laboratoryjnych i wielu innych.

Podstawowe dane techniczne napędów:

  • moc: do 1,5 kW (w tej serii)
  • siła przesuwu: 6000 N (w tej serii)
  • prędkość wysuwu: 5-40 mm/s
  • napięcie zasilania: 400 V (możliwe wersje specjalne)
  • maksymalna temperatura powierzchni: 135°C.

Więcej informacji na temat przesuwnika do strefy ATEX znajduje się w ofercie na naszej stronie: PRZESUWNIK ATEX

Aby poznać więcej szczegółów na temat wyprodukowanego przez nas przesuwnika, zachęcamy również do kontaktu się z naszymi specjalistami: KONTAKT

Dyrektor Techniczny

Marcin Kismanowski
tel. +48 58 660 95 96
mob. +48 608 424 003
mk@bibusmenos.pl