Do zobaczenia na targach formnext!

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja jednej z ważniejszych imprez targowych związanych z tematyką wytwarzania przyrostowego w Europie. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się we Frankfurcie w dniach 14–17 listopada 2017. W porównaniu do poprzedniego roku zarezerwowano dwie sale wystawiennicze o powierzchni ponad 20 000 metrów kwadratowych dla około 300 wystawców.

Dział drukarek 3D firmy BIBUS MENOS będzie uczestniczył w wydarzeniu wspomagając stoiska dostawców takich jak EOS, 3D MicroPrint czy też Lithoz. To doskonała okazja na spotkanie i omówienie tematów związanych z drukiem 3D w gronie specjalistów branżowych.

Jeśli są Państwo zainteresowani wizytą zachęcamy do kontaktu z Działem Drukarek 3D w celu umówienia dogodnego terminu spotkania na stoiskach dostawców.

Drukarki 3D VSHAPER oferowane przez BIBUS MENOS!

Miło nam poinformować, że firma BIBUS MENOS rozpoczyna dystrybucję drukarek 3D produkowanych przez rzeszowską firmę VERASHAPE.

Producent przemysłowych drukarek 3D VSHAPER, wyróżnia się opatentowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Jednym z nich jest głowica wraz z innowacyjną dyszą drukującą, która pozwala na długotrwałą, bezawaryjną pracę z tworzywami termoplastycznymi o temperaturze przetwórstwa nawet do 450 st. C. Dzięki temu istnieje możliwość produkowania elementów nie tylko standardowymi tworzywami jak ABS czy PLA, ale również zaawansowanymi materiałami inżynieryjnymi jak PEEK czy PMMA.

Dzięki nawiązaniu współpracy z VERASHAPE w ofercie BIBUS MENOS znalazły się następujące drukarki 3D:

  • VSHAPER GO z obszarem roboczym 215 x 215 x 200 mm
  • VSHAPER 270 - wersja z pojedynczą lub podwójną głowicą drukującą, obszar roboczy 270 x 270 x 200 mm
  • VSHAPER 450 - wersja z pojedynczą lub podwójną głowicą drukującą oraz termostatowaną komorą roboczą, obszar roboczy 450 x 450 x 450 mm
  • VSHAPER PRO - możliwość drukowania materiałem PEEK, obszar roboczym 270 x 270 x 200 mm
  • VSHAPER CUSTOM (drukarka 3D konfigurowana pod wymagania klienta)

Maszyny polskiej produkcji cieszą się dużym uznaniem nie tylko w naszym kraju ale też Niemczech czy USA. Systemy przyrostowe VSHAPER wykorzystywane są w wielu branżach przemysłu w celach prototypowych jak również produkcji małoseryjnej.

Opłacalne zamienniki materiałowe do maszyn FDM Stratasys®

Wysokie koszty produkcji na profesjonalnych systemach FDM zmuszają producentów oraz dostawców do poszukiwania nowych sposobów oszczędności. Ogromny wpływ mają na to wysokie ceny materiałów eksploatacyjnych do drukarki 3D. Firma BIBUS MENOS zdecydowała się wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza zamienniki materiałowe do maszyn Stratasys®. Nowe materiały charakteryzuje cena niższa o około 25-30% przy zachowaniu podobnych właściwości materiałowych do ABSplus-P430 oraz ABS-M30.

Nasze materiały FDM mogą być używane jako substytut materiałów Stratasys FDM bez ryzyka. Możesz polegać na naszej gwarancji satysfakcji.

Nowość w ofercie EOS - IPCM M Pro

Podczas tegorocznych targów EMO 2017 w Hanowerze odbyła się rynkowa premiera nowego modułu do recyrkulacji i przesiewania proszku firmy EOS GmbH dla systemów serii M.

IPCM M Pro to kompaktowe rozwiązanie mające na celu integrację z flagowym systemem EOS M290, które umożliwia szybki i łatwy obieg oraz przesiewanie proszku w osłonie gazu obojętnego.

Rozwiązanie to jest dedykowane dla użytkowników wykorzystujących technologię DMLS do seryjnej produkcji wymagających wyższego poziomu automatyzacji i wydajności. Dzięki zamkniętemu obiegowi minimalizowane jest ryzyko pylenia i kontaktu z proszkiem dla operatora co znacznie poprawia jego bezpieczeństwo i higienę pracy.

Moduł jest kompatybilny także z poprzednimi generacjami maszyn serii M2XX, dzięki czemu może zwiększyć wydajność już pracujących maszyn. System jest mobilny i wydajny dzięki czemu może obsłużyć kilka urządzeń pracujących na tym samym rodzaju materiału.

Specjalista ds. Systemów Szybkiego Prototypowania

Agnieszka Ejsmont–Mierzwińska
tel. +48 71 796 42 14
mob. +48 784 431 769
mie@bibusmenos.pl

Specjalista ds. Techniczno-Handlowych

Adrian Truszkowski
tel. +48 58 762 72 24
mob. +48 600 417 902
tru@bibusmenos.pl