BIBUS MENOS NOWOŚCI - Dział Drukarek 3D

EOS prezentuje największy i najszybszy w swojej ofercie system do przetopu proszków metalowych.

Nowy system EOS M400-4 rozszerza portfolio systemów DMLS. Maszyna oparta jest o sprawdzoną konstrukcję systemu M400. Cechą charakterystyczną systemu jest duży obszar roboczy - 400x400x400 mm, oraz 4-laserowy system 4x400W działający niezależnie w polach 250x250 mm z marginesami wspólnymi, tzw. „overlap”. Dzięki temu wszystkie procesy wytwarzania dostosowane na EOS M290 mogą być przeniesione na EOS M400-4 z zachowaniem identycznej jakości produkowanych komponentów. System wyposażono w opatentowaną technologię zarządzania gazem procesowym EOS ClearFlow, zapewniającą optymalne warunki przetwarzania w obrębie całej powierzchni roboczej stołu i przy jednoczesnej pracy czterech laserów. Zoptymalizowana dystrybucja gazu pomaga w uniknięciu interferencji laserów z produktami ubocznymi procesu przetopu metali. M400-4 wyposażony jest w zintegrowany system recyrkulacji z dużą żywotnością filtrów (powyżej 1000 godzin), co znacznie skraca czasy przetwórcze i koszty eksploatacji.

Zdjęcie przedstawia maszynę EOS M400-4 w trakcie pracy z widocznymi miejscami spieku każdego z 4 laserów.

W systemie EOS M400-4 zaimplementowano nowe, intuicyjne oprogramowanie o zwiększonej funkcjonalności. Pakiet monitorujący EOSTATE umożliwia dopasowanie procesu do wymogów produkcyjnych. Monitoruje złoże proszku oraz inne kluczowe parametry, np. moc lasera podczas przetopu. 

Na chwilę obecną system przetwarza żaroodporny stop niklu EOS NickelAlloy HX oraz martenzytyczną stal narzędziową EOS MaragingSteel MS1. W roku 2017 planowane jest wprowadzenie i certyfikacja procesu dla kolejnych materiałów: EOS NickelAlloy IN718 oraz Ti64. Parametry przetopu mogą być modyfikowane w celu spełnienia indywidualnych wymagań aplikacyjnych przy użyciu edytora parametrów EOS dostarczanego wraz ze specjalistycznym szkoleniem i wsparciem technicznym.

Maszyna M400-4 wraz z cyklonową stacją filtrów (strona lewa) oraz modułem do rozpakowywania wybudowanych detali (strona prawa).

BIBUS MENOS zostaje autoryzowanym resellerem marki MakerBot.

Firma BIBUS MENOS została oficjalnym dystrybutorem produktów marki MakerBot na terenie naszego kraju.

Drukarki 3D MakerBot, pracujące w technologii FDM, idealnie dostosowują się do wymagań każdego klienta w zależności od jego potrzeb i stopnia zaawansowania. MakerBot spełni oczekiwania zarówno początkujących i doświadczonych użytkowników, oferując bezkonkurencyjny na rynku biurkowych drukarek 3D stosunek jakości do ceny.

Działalność firmy MakerBot skupia się na rozwoju i rozpowszechnianiu biurkowych drukarek 3D. Systemy sygnowane tą marką łączą w sobie niezwykłą prostotę obsługi, najwyższą jakość drukowanych modeli oraz przystępną cenę. Produkty MakerBot 5th Generation wykorzystywane są w przemyśle, środowiskach biurowych czy edukacyjnych.

Zdjęcie przedstawia maszynę MakerBot Replicator+, najbardziej zaawansowaną drukarkę 3D z rodziny systemów MakerBot.

Specjalista ds. Systemów Wytwarzania Przyrostowego

Michał Pęczek
tel. +48 58 762 72 07
mob. +48 662 099 677
mp@bibusmenos.pl

Kierownik Działu Drukarek 3D

Tomasz Weis
tel. +48 58 762 72 18
mob. +48 662 037 193
tw@bibusmenos.pl