Sztuczna inteligencja i drukarki 3D - nadchodzi kolejna edycja Pomorskich Dni Druku 3D. Przemysł 4.0.

Pomorskie Dni Druku 3D to cykliczna impreza organizowana przez Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny w partnerstwie z firmą BIBUS MENOS. Tegoroczna edycja to już czwarta odsłona wydarzenia i jednocześnie druga poświęcona tematyce Przemysłu 4.0.

Wydarzenie odbędzie się 25-26 lutego 2020 r. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ulicy Trzy Lipy 3.

Tematy przewodnie konferencji będą podzielone na pięć bloków tematycznych:

 1. Technologie IoT w automatyzacji produkcji
 2. Nowe technologie produkcyjne w przemyśle
 3. Automatyzacja produkcji
 4. Finansowanie i certyfikacja innowacji procesów produkcyjnych 4.0
 5. Warsztaty - automatyzacja procesów w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Podczas bloku warsztatów, skierowanego do przedsiębiorców nastawionych na rozwój firmy oraz osób rozpoczynających działalność, będzie można przeszkolić się z zagadnień technicznych, takich jak:

 • optymalizacja plików do druku 3D
 • projektowania detali w CAD z myślą o druku 3D.

Będzie można również zapoznać się z nowinkami w zakresie wytwarzania przyrostowego.

Nowością nadchodzącej edycji Pomorskich Dni Druku 3D będzie blok inspiracyjny, podczas którego zaprezentowane zostaną historie sukcesu polskich startupów, które w krótkim czasie rozwinęły koncept i wzbudziły zainteresowanie takich inwestorów jak Michał Sołowow.

Uczestnicy będą także mieli okazję zapoznać się z innym polskim rozwiązaniem - wirtualną platformą 3YOURMIND. Umożliwia ona nie tylko integrację firm z branży 3D, ale także automatyczną wycenę, dobór technologii wytwarzania oraz sprawne zamówienie wydruku 3D w optymalnej cenie. 

Do zobaczenia podczas Pomorskich Dni Druku 3D!


Zapraszamy do rejestracji:

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

Podsumowanie targów Formnext 2019

Targi Formnext, które odbyły się w listopadzie 2019 roku, były okazją do zapoznania się z procesem drukowania 3D i nowościami na rynku, jak również do dyskusji na temat potrzeb, jakie stawiane są przed nowoczesnymi przedsiębiorstwami oraz wykorzystaniu zaawansowanych technologii w produkcji. Mając na myśli zaawansowane technologie, nie mówimy tutaj wyłącznie o koncentrowaniu się na produkowaniu części finalnych. O wiele bardziej wartościowym zastosowaniem, które dostrzega coraz większa liczba klientów, jest oprzyrządowanie wspierające produkcję i rozwiązujące konkretne problemy podczas tradycyjnego procesu wytwórczego. Potwierdzeniem wspomnianych słów są nowe rozwiązania, które zaprezentował nasz główny dostawca - firma EOS GmbH.

Mowa tutaj o innowacyjnym rozwiązaniu produkcyjnym EOS Shared Modules, składającym się z różnych modułów sprzętowych i programowych usprawniających cały proces produkcyjny. Jest to ciekawa koncepcja, zwłaszcza w przypadku obsługi wielu systemów druku 3D. Wspomniana modułowość daje przedsiębiorstwom maksymalną elastyczność w konfiguracji scenariuszy produkcyjnych. Poszczególne komponenty modułów EOS Shared Modules nie są konfigurowane jako indywidualnie jednostki, dzięki czemu są dostępne dla wielu systemów drukowania 3D jednocześnie. Oprogramowanie EOSCONNECT ControlCenter zapewnia użytkownikom przegląd kluczowych parametrów produkcyjnych, pozwalając na bezpośrednią kontrolę nad procesem produkcyjnym. Dzięki temu można uzyskać znacznie zwiększoną wydajność, szczególnie w produkcji seryjnej. EOS Shared Modules optymalizuje czas pracy maszyny, zwiększa produktywność i tym samym redukuje koszty wytworzenia części. Koncepcja modułów współdzielonych będzie w przyszłości oferowana także dla serii EOS M 300. Produkty EOS Shared Modules mają być dostępne w drugiej połowie 2020 roku.

EOS zaprezentował również swoją nową technologię druku 3D opartą na polimerach - Fine Detail Resolution (FDR). Nowy proces wykorzystuje laser CO do drukowania delikatnych i jednocześnie wytrzymałych elementów polimerowych o wysokiej rozdzielczości i minimalnej grubości ścianek, wynoszącej 0,22 mm. EOS jest pierwszym producentem, który stworzył proces druku 3D na bazie proszku przy użyciu lasera CO. Firma wyjaśnia, że jej technologia FDR może otworzyć nowe możliwości dla druku 3D w produkcji seryjnej, a także rozszerza możliwości klientów w zakresie wyboru odpowiedniej technologii druku 3D marki EOS dla polimerów. Nowa technologia łączy ze sobą to co najlepsze w technologii SLS i SLA - wytrzymałość i doskonałą precyzję wydrukowanych detali. Proces SLS FDR został opracowany dla materiału PA 1101. Materiał ten może być przetwarzany na warstwach o grubości 40 i 60 µm. 

Nowa usługa w naszej ofercie - wyceniarka wydruków 3D

W związku z nową odsłoną naszej strony poświęconej drukowi 3D - drukarki3d.pl, uruchomiliśmy dla naszych Klientów zupełnie nową usługę – wydruk 3D ONLINE.

Każdy użytkownik, po zarejestrowaniu swojego konta i zalogowaniu się, ma możliwość sprawdzenia ceny wydruku modelu 3D w zależności od wybranego materiału, a następnie złożenia zamówienia na wydruk w naszej firmie.

Po rejestracji wystarczy:

 • wczytać plik CAD 3D ze swoim projektem
 • wybrać technologię i materiał wydruku
 • dokonać wyceny i złożyć zamówienie
 • pozwolić nam zająć się produkcją
 • poczekać na dostawę swoich modeli - będą gotowe w ciągu kilku dni roboczych.

Wszystkie zamówienia będą od tej pory realizowane przez portal https://drukarki3d.pl/wycen-wydruk/. Jest to duże ułatwienie, ponieważ informację o cenie otrzymają Państwo od razu. Bez obaw - przed potwierdzeniem przyjęcia zamówienia do realizacji wyceny będą weryfikowane przez naszych inżynierów.

Zapraszamy do skorzystania z usługi:

Z życia firmy

Wizyta Ambasadora Szwajcarii oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego

Mieliśmy przyjemność gościć w naszej siedzibie w Gdańsku wyjątkowe osoby - Ambasadora Szwajcarii, Pana Jurga Burri oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Konferencja Maintenance-Tech 2019

W grudniu mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji Maintenance-Tech 2019, której tematem przewodnim była „ciągłość w procesach produkcyjnych, bezpieczeństwo, oszczędne technologie i redukcja kosztów”.

Kontakt:

Kierownik Działu Drukarek 3D

Tomasz Weis
tel. +48 58 762 72 18
mob. +48 662 037 193
tw@bibusmenos.pl