Branża instalacyjna

Zbiorniki przeponowe stosowane w systemach solarnych, chłodnictwie i ogrzewaniu, są szeroko stosowane w branży instalacyjnej. Pozwalają na stabilizację ciśnienia wody w sieci wodociągowej oraz magazynują odpowiedni zapas wody przeznaczonej do spożycia lub do celów przemysłowych. Są to podstawowe urządzenia w zakresie stacji hydroforowych i stacji uzdatniania wody. Głównym elementem roboczym w zbiornikach tych jest elastyczna przepona, dzieląca przestrzeń zbiornika na dwie części - do jednej komory wtłaczana jest woda, w drugiej natomiast znajduje się powietrze pod ciśnieniem.

Na rynku występują różne rodzaje zbiorników przeponowych, zarówno klasyczne w wersji stalowej, jak i kompozytowe. Zbiorniki podłączone do pomp głębinowych pozwalają na zaopatrywanie w wodę domów jednorodzinnych, zakładów przemysłowych, gospodarstw rolnych czy gospodarstw ogrodniczych.

BIBUS MENOS posiada w ofercie produkty mające zastosowanie w branży instalacyjnej - zbiorniki przeponowe do wody pitnej oraz zbiorniki do układów CO i solarnych firmy Global Water Solutions. Oferowane przez nas zbiorniki przeponowe stosowane w układach zamkniętych, wyposażone są w króciec ze stali nierdzewnej oraz polipropylenową wkładkę w komorze wody minimalizującą zjawisko przecierania się przepony. Przepona wykonana jest z zagęszczonego butylu, który uniemożliwia przenikanie powietrza przez membranę do instalacji oraz który sprawia, że przepona wytrzymuje temperaturę nawet do 90˚C. Zbiorniki te pozwalają na zwiększenie objętości czynnej instalacji wodociągowej oraz na tłumienie uderzeń hydrodynamicznych, dzięki czemu przedłużona zostaje żywotności instalacji, szczególnie pomp i połączeń. Głównym budulcem konstrukcji zbiorników jest stal lub tworzywa kompozytowe, które zostały dodatkowo wzbogacone kompilacją żywicy i włókien szklanych. Posiadamy w ofercie zbiorniki przeponowe o pojemnościach od 2 do 10000 litrów.

loading...

Menedżer Produktu

Adam Kaczmarek
tel. +48 61 842 91 27
mob. +48 602 580 222
ak@bibusmenos.pl