Energia odnawialna

Energia odnawialna powstaje ze źródeł, które odnawiają się w krótkim czasie, dlatego niewykluczone, że w przyszłości będą one stanowiły najważniejszą rolę wśród uzyskiwanych zasobów energii. Jednym z głównych źródeł odnawialnej energii jest wiatr, który wykorzystywany jest przez elektronie wiatrowe. Koszty wytworzenia turbiny elektrowni wiatrowej, jej transportu oraz montażu na miejscu zwracają się już po kilku miesiącach jej funkcjonowania, dlatego elektrownie te stanowią coraz bardziej popularną inwestycję.

Posiadamy w ofercie komponenty, które znajdują zastosowanie w zakresie elektrowni wiatrowych. Każda siłownia wiatrowa posiada włazy górne, które pozwalają na serwisowanie dużych elementów wewnątrz turbiny. Włazy te najczęściej są zbyt ciężkie żeby móc opuszczać lub podnosić je ręcznie. W tym zakresie doskonale sprawdzą się siłowniki liniowe i dźwigniki śrubowe firmy Thomson, które mogą być stosowane w celu podnoszenia i opuszczania włazów. 

W wyposażeniu turbiny wiatrowej konieczny jest również hamulec postojowy, tak by śmigło nie poruszało się na przykład podczas konserwacji, serwisu lub w warunkach pogodowych koniecznych do zatrzymania śmigła. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą siłowników, dźwigników oraz hamulców do zastosowań w branży energii odnawialnej.

Komponenty dedykowane dla branży energii odnawialnej

loading...