Przemysł opakowań

Wartość światowego rynku opakowań stale wzrasta każdego roku. Rynek ten można podzielić na cztery główne kategorie, w zależności od użytych do produkcji materiałów, i są to:

  • opakowania z papieru/tekstury
  • opakowania z tworzyw sztucznych
  • opakowania ze szkła
  • opakowania z metalu

Największy udział w rynku ma przemysł opakowań z tworzyw sztucznych i biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku trend ten prawdopodobnie się utrzyma.

Rynek opakowań zaspokaja potrzeby ogromniej grupy społeczeństwa i zapewnia wiele zastosowań, jednak najczęstszymi użytkownikami tego typu rozwiązań są producenci żywności oraz napojów, którzy każdy swój wyrób zmuszeni są właściwie zabezpieczyć, według odpowiednich standardów. 

Opakowania w branży spożywczej stanowią blisko 60% wszystkich rozwiązań w zakresie opakowań i maszyn pakujących. Ponieważ rynek ten odznacza się stosunkowo dużą stabilnością i tendencją wzrostową, stał się on niezwykle atrakcyjny i charakteryzuje się również wysoką konkurencyjnością. Kluczowym czynnikiem pozwalającym na uzyskanie przewagi konkurencyjnej w branży opakowań jest wysoki stopień automatyzacji linii pakującej, która pozwoli uzyskać wysoką wydajność i optymalizację kosztów produkcji. Jednak należy mieć na uwadze, że wzrost wydajności zwiększa również częstotliwość występowania awarii urządzeń i wynikających z nich przestojów. Dlatego też wszelkie urządzenia automatyki przemysłowej mające swoje zastosowanie w przemyślę opakowań, muszą odznaczać się wysokim stopniem innowacyjności, będąc równocześnie proste w naprawie i łatwe w utrzymaniu.

W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę rozwiązań odpowiednich do zastosowania w przemyśle opakowań oraz maszyn pakujących. Posiadamy w tym zakresie komponenty firmy Camozzi, zapewniające najlepsze rozwiązania pod względem parametrów, wydajności oraz bezpieczeństwa. Oferujemy również produkty firmy Thomson, która posiada duże doświadczenie w konfigurowaniu optymalnych rozwiązań do przemysłu opakować, między innymi w zakresie siłowników elektrycznych, napędów liniowych oraz szeroko pojętej techniki liniowej. Komponenty Thomson mają zastosowanie w maszynach pakujących takich jak owijarki, maszyny do pakowania w kartonach czy maszyny do napełniania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Komponenty dedykowane dla przemysłu opakowań

loading...