ZEC

Firma ZEC, która została założona w 1961 roku we Włoszech, zajmuje się produkcją przewodów niskiego, średniego, wysokiego i bardzo wysokiego ciśnienia. Przewody ZEC mogą być wykorzystywane w różnego rodzaju aplikacjach pneumatycznych, hydraulicznych, smarowania, drukarskich, chemicznych, czy gazowych. ZEC jest jedną z głównych firm w branży przewodów na świecie i może pochwalić się szeroką gamą rur standardowych oraz specjalnych, pojedynczych, wielokrotnych równoległych i spiralnych, wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Dodatkowo w ofercie ZEC możemy znaleźć różnego rodzaju akcesoria wykorzystywane do przewodów: nożyce, mocowania, czy osłony ochronne.

W ofercie podstawowej ZEC znajdują się przewody wykonane z poliamidu (PA11, PA12), poliuretanu, polietylenu, nylonu PA6, jak również przewody ekologiczne np. poliestrowe HTR, czy przewody teflonowe, bądź kynarowe. Węże dostępne są w różnych rozmiarach oraz w różnych kolorach. Średnice wewnętrzne przewodów od 2 do 40 mm, przy ciśnieniach roboczych od 5 do 1280 barów i ekstremalnych temperaturach roboczych od - 200°C do + 260°C, w zależności od modelu.

Przewody ZEC mogą występować w wykonaniu ATEX, antyiskrowym i ognioodpornym, a także przystosowane są do przemysłu spożywczego, gdyż posiadają certyfikat FDA. Występują również wersje przewodów kolorowych transparentnych, jak i specjalnych stosowanych na bardzo wysokie ciśnienia.

W ofercie posiadamy:

Link do strony producenta

 

Kierownik Działu Pneumatyki

Łukasz Zegan
tel. +48 58 660 95 80
mob. +48 602 480 473
lze@bibusmenos.pl