Przemysł Lotniczy

W lotnictwie cały czas poszukuje się nowych metod wytwarzania umożliwiających tworzenie lżejszych, wytrzymalszych oraz bardziej odpornych na wysokie temperatury komponentów.
Technologie przyrostowe oparte o druk 3D  są obecnie wykorzystywane zarówno w krótkoseryjnej produkcji, jak i w prototypowaniu.

BIBUS MENOS jest jedynym dystrybutorem maszyn EOS na terenie Polski z ponad 9 letnim doświadczeniem we wdrożeniach przemysłowych. EOS jest producentem wysokiej klasy maszyn do laserowego przetapiania proszków metali i tworzyw sztucznych wykorzystywanych między innymi w lotnictwie. 

Na maszynach EOS z serii P wytwarzane są certyfikowane elementy o podwyższonej ognioodporności wyposażenia wnętrza samolotów oraz systemów klimatyzacji, jak również komponentów awioniki w technologii SLS.

Z kolei technologia DMLS i maszyny z serii M służą do produkcji zarówno części konstrukcyjnych z tytanu i aluminium, jak i komponentów silników lotniczych wykonanych z żaroodpornych superstopów kobaltu i chromu, stopów niklu typu IN718, IN625 oraz Hastalloy X, a nawet z wolframu.

Systemy dedykowane dla przemysłu lotniczego

loading...

Menedżer Produktu EOS

Michał Pęczek
tel. +48 58 762 72 07
mob. +48 662 099 677
mp@bibusmenos.pl