Przemysł meblowy

Współczesne oczekiwania użytkowników względem mebli i sprzętu AGD koncentrują się nie tylko na estetyce i ciekawym designie oraz na zapewnieniu wygody i komfortu, ale również na zagwarantowaniu ciszy podczas korzystania ze sprzętu. Elementy wyposażenia wnętrz powinny być równocześnie funkcjonale, wytrzymałe oraz łatwe w obsłudze. Wymagania te dotyczą zarówno sfery mieszkań prywatnych jak i sprzętu biurowego.

Producenci elementów wyposażenia wnętrz, takich jak meble, sprzęt AGD czy systemy oświetleniowe, powinni dopilnować, by oferowane przez nich produkty charakteryzowały się wysokiej jakości wykonaniem, o czym decydują w dużej mierze użyte do produkcji materiały i komponenty.

Oferowane przez nas produkty i rozwiązania mechatroniczne spełniają wymagania producentów z branży meblowej, a ponadto otwierają nowe perspektywy w projektowaniu i konstrukcji wyposażenia wnętrz. Nasze rozwiązania zapewniają maksymalną wygodę użytkowników, redukując poziom dźwięku oraz poprawiając płynność i bezpieczeństwo części ruchomych mebli i innego wyposażenia.

Jednym z proponowanych przez nas rozwiązań jest zastosowanie produktów firmy ACE. Sprawdzają się one idealnie przy eliminacji wibracji, wstrząsów, czy też hałasu (przykładem jest pralka lub inne urządzenie wysokoobrotowe). Doskonałym rozwiązaniem w tym zakresie są amortyzatory hydrauliczne, amortyzatory elastomerowe oraz różnego rodzaju wibroizolatory (gumowo-metalowe, maty antywibracyjne). ACE oferuje również rozwiązania do obsługi elementów przesuwnych (drzwiczki szafek), ruchomych (panele oświetleniowe), rozkładanych (blaty), czy wysuwanych (monitory), czemu doskonale służą hamulce obrotowe i olejowe oraz sprężyny gazowe.

W ofercie posiadamy także inne rozwiązania mechatroniczne przeznaczone do zastosowań w zakresie elementów wyposażenia. Jednym z nich są stoły podnoszone elektrycznie, zapewniające regulację wysokości stołów roboczych, barków kuchennych czy lad recepcyjnych oraz podnośniki TV. Oferujemy również sprężyny gazowe marki Bansbach, idealne do zastosowań w zakresie regulacji oparcia i podnóżka czy podnoszenia łóżek. W tym zakresie doskonale sprawdzają się także hamulce olejowe czy siłowniki elektryczne. Przy regulacji oparcia, tłumienia ruchu oraz do stolików, szuflad i drzwiczek stosowane mogą być również hamulce obrotowe.

W maszynach do produkcji mebli półprodukt drewniany często obrabiany jest na maszynach wyposażonych w stoły podciśnieniowe. Podczas obróbki przedmiot z drewna trzymany jest w miejscu (na przykład podczas frezowania) dzięki przyssaniu go do stołu. Takie podciśnienie realizowane jest najczęściej za pomocą dmuchaw bocznokanałowych FPZ i ESAM.

Komponenty dedykowane dla branży meblowej

loading...