Przemysł zbrojeniowy

Wykorzystywane w przemyśle zbrojeniowym technologie na przełomie ostatnich lat rozwijają się bardzo dynamicznie. Sprawia to, iż warunki bojowe stawiają przed producentami sprzętu zbrojeniowego coraz wyższe wymagania. Najwyższym priorytetem w tym zakresie jest ochrona zdrowia i życia ludzkiego, dlatego też sprzęt w przemyśle zbrojeniowym powinien być funkcjonalny, niezawodny, elastyczny, wytrzymały, a także uniwersalny.

Jedną z ważniejszych funkcji najnowszych rozwiązań w przemyśle bojowym jest redukcja wibracji i wstrząsów. Doskonałym rozwiązaniem w tym zakresie są produkty firmy ACE z zakresu techniki tłumienia, takie jak amortyzatory elastomerowe, amortyzatory hydrauliczne, kontrolery ruchu i prędkości oraz wibroizolatory, które są łatwe w montażu i niezawodne w eksploatacji. Dostęp do narzędzi ułatwiających dobór i projektowanie, które zapewnia firma ACE, przyspiesza i ułatwia prace konstrukcyjne oraz wdrażanie rozwiązań w życie. 

Również w zakresie rozwiązań pneumatycznych istotne jest zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa oraz wygody w pojazdach wojskowych, które muszą poruszać się bez względu na otaczające je warunki i przeszkody. Firma Camozzi zapewnia produkty mające skuteczne zastosowanie w przemyśle zbrojeniowym, takie jak: systemy hamulcowe, systemy regulacji przepływu mediów pojazdu, komponenty do kontroli mechanicznych ramion roboczych oraz systemy i zawory do kontroli siedzeń, zawieszenia, a także systemy otwierania/zamykania drzwi, włazów i dachów. Produkty te gwarantują pełne bezpieczeństwo i wygodę użytkowników. 

Biorąc pod uwagę sporą ilość starzejącej się infrastruktury bojowej, konieczna jest możliwość stosowania w nich szybkich i inteligentnych rozwiązań. Siłowniki elektryczne będące rozwiązaniami firmy Thomson można w łatwy sposób zainstalować zarówno w nowych, jak i starszych pojazdach, zapewniając długotrwałą i bezobsługową eksploatację.

Komponenty dedykowane dla przemysłu zbrojeniowego

loading...