Sprzęt budowlany i drogowy

Sprzęt budowlany, drogowy, czy kopalniany, wykorzystywany we wszelkiego rodzaju budowach dróg lub budynków, w kopalniach oraz w kamieniołomach, narażony jest często na różnego rodzaju uszkodzenia. Dlatego jako sprzęt do zadań specjalnych musi on charakteryzować się przede wszystkim wysoką wytrzymałością na ciężkie warunki otoczenia. Istotne jest również, by maszyny budowlane i drogowe zapewniały jak najwyższy poziom bezpieczeństwa i wygody kierowcy lub operatora, a także były jak najbardziej skuteczne, wydajne oraz uniwersalne, bez względu na otaczające je ciężkie warunki. 

Wymagania te mają szczególne znaczenie w przypadku pneumatyki mobilnej, czyli różnego rodzaju pojazdów budowlanych (takich jak koparki, walce, spycharki, zgniatarki) oraz innych pojazdów poruszających się poza drogami utwardzanymi, jak rolnicze czy wojskowe.

Doskonałym rozwiązaniem w zakresie sprzętu budowlanego i drogowego są amortyzatory elastomerowe marki ACE z amortyzacją zawieszenia, które dzięki kompaktowej budowie oraz braku oleju posiadają wysoką odporność na uszkodzenia będące przyczyną przestojów. Mogą być one stosowane w ujemnych temperaturach, dochodzących do nawet -50°C, co nie spowoduje utraty ich właściwości tłumiących. Dlatego też stanowią one doskonałe rozwiązanie jako amortyzatory osi. Innym produktem firmy ACE do zastosowań w maszynach budowanych są hamulce olejowe stosowane głównie tam, gdzie wymagana jest kontrola ruchu oraz odchyleń elementów wyposażenia – przykładem są rozkładane ramiona, wysięgniki czy też stabilizacja platform.

Odpowiednim rozwiązaniem do zastosowań w ramach maszyn budowlanych i drogowych są również produkty firmy Camozzi, głównie w odniesieniu do pneumatyki mobilnej. Przykładowym rozwiązaniem są systemy i pojedyncze zawory służące do kontroli zawieszenia, elementy do kontroli mechanicznych ramion roboczych, systemy otwierania i zamykania drzwi oraz wszelkiego rodzaju włazów i dachów, a także systemy hamulcowe czy systemy regulujące przepływ mediów w pojeździe.

Również firma Thomson oferuje produkty znajdujące zastosowanie w omawianej branży, i są to między innymi siłowniki elektryczne idealne w przypadku aplikacji w maszynach mobilnych. Najważniejsze ich cechy w przypadku zastosowań w pojazdach budowlanych i drogowych to brak wycieków, odpowiedni rozmiar oraz łatwość instalacji. Przykładem aplikacji siłowników elektrycznych jest wspomaganie otwierania maski oraz sterowanie przepustnicą.

Komponenty dedykowane dla sprzętu budowlanego i drogowego

loading...