Przemysł medyczny

Zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju sprzęt i wyroby medyczne stale rośnie, a dzieje się tak z wielu względów – przykładem jest postęp technologiczny, konieczność wymiany z powodu częstego użycia, bądź też konkurencyjności na rynku usług medycznych. Dodatkowo sprzęt medyczny powinien odznaczać się wyjątkowo wysoką jakością oraz bezpieczeństwem, ponieważ mamy tutaj do czynienia ze zdrowiem człowieka.

BIBUS MENOS posiada w ofercie komponenty, które z powodzeniem mogą być stosowane przez producentów maszyn, urządzeń i wyposażenia medycznego, spełniając odpowiednie wymogi i kryteria do tego typu zastosowań.

Oferujemy między innymi sprężyny gazowe marki Bansbach, które są stosowane do konstruowania oraz budowy urządzeń, maszyn czy elementów wyposażenia z branży medycznej. Przykładem aplikacji są łóżka szpitalne, łóżka rehabilitacyjne i stoły operacyjne, które wymagają regulacji wysokości czy pochylenia oparcia, stoliki przyłóżkowe, szafki oraz taborety z regulowaną wysokością, wózki inwalidzkie, pionizatory, jak również wyposażenie gabinetów dentystycznych. Sprężyny gazowe wspomagają podnoszenie oraz opuszczanie wszelkiego rodzaju elementów z zakresu wyposażenia medycznego.

Również produkty marki ACE, wykorzystujące technikę tłumienia oraz kontrolę ruchu, znajdują szerokie zastosowanie w zakresie sprzętu medycznego. Takie komponenty jak amortyzatory obrotowe, sprężyny gazowe, maty tłumiące czy wibroizolatory firmy ACE realizują istotne zadania w zakresie ochrony specjalistycznego sprzętu przed wstrząsami i wibracjami, poprawiając komfort i bezpieczeństwo pacjentów oraz usprawniając wykonywanie zabiegów i pracę obsługi jednostek medycznych.

Do zastosowań w zakresie sprzętu medycznego posiadamy również w ofercie produkty firmy Thomson, takie jak siłowniki elektryczne lub prowadnice liniowe. Komponenty te można znaleźć w ramach wyposażenia szpitali, centów rehabilitacyjnych czy sal sportowych i wchodzą w skład urządzeń sterowanych, układów diagnostycznych, wózków, systemów transportu pacjenta czy mebli.

Niektóre dziedziny przemysłu medycznego, takie jak np. implantologia, korzystają już od wielu lat z implantów tytanowych wykonywanych w technologii DMLS firmy EOS z biozgodnych stopów tytanu. 
Firma EOS produkuje również systemy do produkcji uzupełnień dentystycznych i protetycznych opartych na certyfikowanych stopach CoCrMo.

Prawdziwym hitem w tej dziedzinie jest system EOS M100, który w czasie krótszym niż 3,5h jest w stanie wyprodukować ponad 70 punktów dentystycznych – koron i mostów.

Z kolei do planowania zabiegów i tworzenia szablonów operacyjnych stosowane są maszyny EOS pracujące w technologii SLS i wykorzystujące biozgodny poliamid PA2200 certyfikowany do kontaktu z krwią i nabłonkiem migawkowym do 24h.

Oferujemy również maszyny fotopolimerowe firmy Rapidshape, które są wykorzystywane do produkcji szablonów implantologicznych, jak i modeli dentystycznych na podstawie skanów 3D, wycisków lub skanów 3D wewnątrzustnych.

Komponenty i systemy dedykowane dla branży medycznej

loading...

Menedżer Produktu EOS

Michał Pęczek
tel. +48 58 762 72 07
mob. +48 662 099 677
mp@bibusmenos.pl