Technika magazynowania

W warunkach rosnącego tempa przepływu towarów, systemy transportu w zakresie techniki magazynowania, podobnie jak w przypadku linii produkcyjnych, muszą być coraz lepiej dostosowane pod względem sprawności i wydajności. Ruch w jednostkach magazynowych odbywa się nawet na kilku osiach, w bardzo szybkim tempie, natomiast przenoszone w ich zakresie towary posiadają często sporą wagę lub wymagają delikatnego obchodzenia się z nimi. Ważnym czynnikiem jest także zapewnienie bezpieczeństwa w takich warunkach pracownikom oraz urządzeniom.

BIBIUS MENOS oferuje szereg rozwiązań, które doskonale sprawdzą się w zakresie techniki magazynowania. Posiadamy między innymi komponenty marki Thomson, która oferuje szeroki asortyment modułów liniowych oraz siłowników elektrycznych. Produkty te znajdują idealne zastosowanie w przypadku precyzyjnej pracy w zakresie układów paletyzacji lub automatycznych magazynów szybkiego składowania. 

Zapewniamy także rozwiązania firmy ACE - przykładem są amortyzatory hydrauliczne i elastomerowe, które również umożliwiają sprawne szybkie, i precyzyjne transportowanie towarów, zachowując przy tym dbałość o zdrowie pracowników oraz wytrzymałość systemów transportowych. 

BIBUS MENOS oferuje również sprężyny gazowe firmy Bansbach, często stosowane w urządzeniach wspomagających proces magazynowania i kompletacji w jednostkach magazynowych. Przykładem zastosowań sprężyn gazowych jest otwieranie oraz zamykanie szyb w oknach wózków widłowych oraz aplikacje w ramach systemów przenośnikowych rolkowych i taśmowych. 

Komponenty dedykowane dla techniki magazynowania

loading...