Transport szynowy

Jednym z obszarów działania naszej firmy jest Technika Szynowa, dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo szereg elementów elektromechanicznych oraz hydraulicznych, które znajdują zastosowanie w środkach komunikacji, takich jak pociągi, metro czy tramwaje, oraz w ich infrastrukturze. Oferujemy nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne przeznaczone do automatyzacji przemysłu oraz do napędów zwrotnic w komunikacji tramwajowej. Zajmujemy się również doradztwem technicznym, obsługą oraz dystrybucją technologii związanych z układami hamulcowymi i infrastrukturą szynową, szczególnie w zakresie tramwajów i lekkich kolei miejskich.

Jesteśmy dystrybutorem niemieckiego producenta systemów hamulców, sterowania zwrotnic i sygnalizacji dla transportu szynowego, firmy Hanning&Kahl. Oferujemy także produkty marki NORIS, a wśród nich czujniki prędkości, temperatury i drgań, tachometry oraz rozwiązania wizualizacyjne. Jesteśmy również Partnerem firmy GIFAS, która oferuje produkty z zakresu wyposażenia infrastruktury torowej oraz drogowej.

Elementy hydrauliczne i elektromechaniczne, używane w środkach transportu szynowego, powinny być zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo, powtarzalność oraz odporność na warunki atmosferyczne. W związku z tym w naszej ofercie można znaleźć następujące produkty i rozwiązania jak: 

W zakresie elementów elektromechanicznych oraz pneumatycznych, które znajdują zastosowanie w środkach komunikacji szynowej, oferujemy również komponenty marki Camozzi. Mogą być one stosowane w systemach otwierania lub zamykania drzwi na bazie siłowników pneumatycznych, napędach pantografów czy systemach blokowania drzwi. Oferujemy w tym zakresie certyfikowane szybkozłącza do układów hamulcowych, szafki sterownicze, zawory proporcjonalne do regulacji podawania smarów, wody lub powietrza czy systemy odprowadzania nieczystości. Zapewniamy rozwiązania zarówno do niskich jak i wysokich temperatur, jak również o wysokiej tolerancji na wahania napięcia. Rozwiązania Camozzi przeznaczone do pojazdów szynowych wykonane są zgodnie z myślą plug&play, tak by można było w jak najprostszy sposób zainstalować je w pojeździe. 

Komponenty dedykowane dla transportu szynowego

loading...

Kierownik Działu EkoMobilności

Tomasz Barwicki
tel. +48 58 660 95 75
mob. +48 600 489 733
tba@bibusmenos.pl