Łożyska Thomson Super Smart – jeszcze lepsza nośność i żywotność

Przedstawiamy nowość w naszej ofercie: łożyska liniowe Super Smart Ball Bushing® produkcji Thomson – naszego wieloletniego dostawcy, światowego lidera w zakresie technologii sterowania ruchem mechanicznym oraz twórcy beztarciowej technologii liniowej. 

W ofercie posiadamy już wiele modeli łożysk, jednak w porównaniu do nich serię Super Smart wyróżnia zdecydowanie większa nośność dynamiczna - zapewniają dwukrotnie większą nośność w porównaniu do łożysk Super Ball Bushing Bearing Thomson i sześciokrotnie wyższą w stosunku do konwencjonalnych łożysk liniowych.

Przeprowadzone przez nas testy wykazały, że nośność łożysk Super Smart jest również wyższa niż w przypadku popularnych modeli łożysk tej samej wielkości, oferowanych przez znane firmy działające na polskim rynku. Poniższy wykres przedstawia porównanie wartości obciążeń dynamicznych dla łożyska typu SSEM16OPNWW oraz jego odpowiedników z firm konkurencyjnych:

Wysoka żywotność jest kolejną cechą, która wyróżnia nowe łożyska Thomson od konkurencyjnych rozwiązań. Łożyska Super Smart gwarantują ośmiokrotnie dłuższą żywotność w porównaniu
do Super Ball Bushing Bearing firmy Thomson oraz 216-krotnie dłuższą w stosunku do konwencjonalnych łożysk liniowych, przy zachowaniu jednakowego obciążenia.

Pozostałe zalety łożysk Super Smart:

 • Podwójne bieżnie kulkowego łożyska obiegowego zapewniają możliwość podwójnego obciążenia;
 • Pierścień zewnętrzny ze stali hartowanej pozwala na dopasowanie łożyska pod względem ustawienia średnic, nawet gdy zostało ono zamontowane w obudowie, która nie ma idealnie okrągłych kształtów;
 • Płyty łożyskowe mogą się kołysać, toczyć i odchylać się, co zapewnia uniwersalne samowyrównanie, które kompensuje niewyrównanie otworów obudowy;
 • Wbudowane uszczelnienie dwuwargowe, powstrzymuje brud i utrzymuje poziom nasmarowania.

Cena łożysk Super Smart Ball Bushing® jest zbliżona do cen rozwiązań konkurencyjnych, a biorąc pod uwagę wymienione wyżej przewagi łożysk marki Thomson, można śmiało stwierdzić, że stanowią one doskonałą okazję dla wszystkich, którym zależy na najlepszym stosunku jakości do ceny.

Wszystkie modele i rozmiary łożysk Super Smart już od kwietnia dostępne są w sprzedaży z naszego magazynu. Możemy więc zaoferować Państwu od ręki zarówno łożyska metryczne (otwarte i zamknięte), jak i calowe (otwarte i zamknięte), wszystkie standardowo wyposażone w zgarniacze (opcja WW).

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu: mechatronika@bibusmenos.pl

Unikalne nowości Wörner – wytrzymałe i funkcjonalne stopery do palet

Jeden z naszych dostawców – firma Wörner, wprowadził do oferty nowe unikalne modele stoperów do palet. Model DRP-EA-ST wyróżnia się tym, iż posiada aż 3 funkcje w jednym urządzeniu, natomiast kompaktowy model D0-200, przeznaczony do jednotorowych systemów transportowych, posiada wysoką wartość siły trzymania oraz uniwersalnie regulowane złącza powietrzne. Produkty te zaskakują również licznymi branżami, w jakich mogą być zastosowane. Poniżej przedstawiamy krótki opis nowości Wörner:

Elastyczny stoper do palet łączący trzy funkcjonalności w jednej obudowie: model DRP-EA-ST!

Stoper jest wykonany z obudowy z litego aluminium wyposażonej w specjalny ogranicznik ze stali azotowanej plazmowo, poddany wymagającym testom wytrzymałościowym.

Kolejną zaletą tego modelu jest umiejscowienie czujników położenia bezpośrednio przy płytce ograniczającej. Położenie „paleta na pozycji” jest również sygnalizowane, gdy paleta mija stoper, pomimo że mechanizm opuszczania w tym modelu nie jest aktywny pneumatycznie.

Więcej informacji można znaleźć w poniższej broszurze:

Obejrzyj filmik produktowy:

Model D0-400-EW-E-G: odpowiedź na dynamicznie rosnącą produkcję akumulatorów!

Magazynowanie energii i dynamicznie rosnąca produkcja akumulatorów stały się jedną z najważniejszych i najbardziej przyszłościowych gałęzi przemysłu.

Produkcja ogniw akumulatorowych dla sektora motoryzacyjnego od dawna stanowi przedmiot wielu dyskusji. Co więcej, coraz większa ilość akumulatorów o dużej mocy jest niezbędna w produktach użytku codziennego.

Więcej informacji - zobacz broszurę:

Obejrzyj również filmik produktowy:

Ekonomiczny kompaktowy stoper do systemów jednotorowych: model D0-200!

Dzięki kompaktowej budowie, stoper D0-200 znajduje zastosowanie w jednotorowych systemach transportowych. Jako uzupełnienie układu dostępne są również specjalne zestawy montażowe do profili szynowych różnych producentów.

Nawet w trybie jednostronnego działania, model D0-200 ma osiąga wyjątkowo wysoką wartość siły trzymania w pozycji zamkniętej. Możliwe jest również wykonanie tego modelu z dwustronnym działaniem.

Więcej informacji - zobacz broszurę:

Obejrzyj również filmik produktowy: 

STANLEY dla branży kolejowej – odkryj narzędzia amerykańskiego producenta do prac torowych

Urządzenia hydrauliczne amerykańskiej produkcji STANLEY HYDRAULIC TOOLS kojarzone są głównie z pracami budowlanymi i remontowymi, jednak produkty tej marki znajdują również doskonałe zastosowanie w branży kolejowej przy naprawach infrastruktury torowo-drogowej.

Zestaw narzędzi hydraulicznych do podbijania podkładów kolejowych

Idealnym rozwiązaniem dla zakładów zajmujących się naprawą torów jest wyposażenie brygad torowych w nowoczesny zestaw urządzeń, składający się z agregatu wraz z podbijakami i akcesoriami dodatkowymi. Firma STANLEY w swojej ofercie posiada dwuwyjściowy agregat HP210BA wraz z pozostałym wyposażeniem. Korzyści, które zakłady osiągają dzięki zastosowaniu takiego agregatu to m.in:

 • możliwość podbijania pojedynczych podkładów jednocześnie dwoma podbijakami w systemie krzyżowym
 • zwiększenie wydajności i komfortu pracy operatorów (brak spalin)
 • łatwe przemieszczanie się w trudnych warunkach terenowych – agregat posiada kółka transportowe
 • wykorzystanie wcześniej zakupionych urządzeń hydraulicznych.

Jedna z trójmiejskich firm obliczyła, że zwrot inwestycji w zestaw narzędzi hydraulicznych STANLEY nastąpił już w ciągu 6 miesięcy.

Więcej informacji o agregacie HP210BA STANLEY:


Spalinowa i hydrauliczna wiertnica do szyn kolejowych

Podczas napraw i konserwacji torów kolejowych często wykonywaną czynnością jest wiercenie szyn. W zakresie tego typu prac można skorzystać zarówno z urządzeń hydraulicznych, jak i spalinowych. Szeroka gama oferty STANLEY pozwala na wybór pomiędzy każdym z tych wariantów.

Napęd hydrauliczny zastosowany w narzędziach STANLEY charakteryzuje się:

 • największą mocą uzyskiwania z jednostki masy urządzenia
 • wysoką odpornością na warunki zewnętrzne (mróz, deszcz)
 • możliwością zasilania narzędzi z układów hydraulicznych koparek
 • brakiem możliwości porażenia prądem – zasilanie olejem
 • niskim poziomem hałasu i drgań
 • minimalnymi kosztami i zakresem konserwacji.

Natomiast korzyści jakie wynikają z zastosowania wiertnicy STANLEY to:

 • oszczędność czasu (wielokrotnie mniejszy czas wiercenia i czas montażu na szynie)
 • wielokrotnie większa żywotność wiertła, nawet do 200 otworów
 • automatyczny proces wiercenia (posuw do przodu, przewiercenia i powrót wiertła)
 • niska waga kompletnego urządzenia.

Więcej informacji:

Narzędzia STANLEY charakteryzują się prostotą budowy oraz spełniają wymogi znaku CE. W naszej ofercie, oprócz wymienionych wyżej produktów, znajdą Państwo szeroką gamę specjalistycznych narzędzi STANLEY, takich jak:

 • młoty ręczne wyburzeniowe
 • klucze i wiertarki udarowe
 • kruszarki i nożyce do cięcia
 • pompy zatapialne
 • piły łańcuchowe
 • zagęszczarki do gruntu na wysięgnik koparki i inne - SPRAWDŹ

Więcej informacji - skontaktuj się z nami: stm@bibusmenos.pl

Z życia firmy

Współpraca z Conradinum

Podpisaliśmy porozumienie o współpracy z placówką "Szkoły Okrętowe i Techniczne CONRADINUM" dotyczące realizacji przez naszą firmę praktyk i staży dla uczniów.

Nowa siedziba BH Warszawa

Od kwietnia nasze Biuro Handlowe Warszawa pracuje w nowej siedzibie. Biuro jest teraz zlokalizowane w Parku Rozwoju - nowoczesnym kompleksie biurowym, położonym w najspokojniejszej okolicy Biznesowego Mokotowa.

Kontakt - Thomson:

Specjalista ds. Techniczno-Handlowych

Dawid Szarmach
tel. +48 32 721 28 21
mob. +48 664 185 362
dsz@bibusmenos.pl

Kontakt - Wörner:

Kierownik Działu Mechatroniki

Damian Rzyszczak
tel. +48 58 762 72 06
mob. +48 608 047 576
drz@bibusmenos.pl

Kontakt - STANLEY:

Koordynator Sprzedaży

Małgorzata Stolarska
tel. +48 58 762 72 37
stm@bibusmenos.pl