Motoryzacja

Komponenty z zakresu mechatroniki mogą być szeroko wykorzystywane w branży motoryzacyjnej. Elementy te nie tylko wpływają korzystnie na wygodę, bezpieczeństwo i jakość pojazdów, ale również wyznaczają nowe perspektywy w ramach konstruowania i projektowania pojazdów. 

BIBUS MENOS posiada w ofercie szeroką gamę komponentów mechatronicznych, które mają zastosowania w szeroko rozumianym przemyśle motoryzacyjnym – rozpoczynając od komponentów linii produkcyjnych, przez wyposażenie pojazdów, po branże wspierające motoryzację, takie jak warsztaty samochodowe czy produkcja ogumienia. 

Jednym z takich produktów są sprężyny gazowe marki Bansbach, które stosowane są w pojazdach osobowych by wspomagać otwieranie maski, pokrywy silnika lub klapy bagażnika. Montowane są one również w tylnej części nadwozia samochodu osobowego, a także stosowane są w aplikacjach niestandardowych, takich jak skrzynie ładunkowe w pojazdach typu Pick-up. 

Sprężyny gazoweBansbach znajdują także zastosowanie w pojazdach o większych gabarytach, na przykład w pojazdach ciężarowych. Aplikowane są one między innymi w konstrukcji foteli by zapewnić płynną amortyzację, a także w klapach i pokrywach zapewniających dostęp do naczepy pojazdu. Natomiast w przypadku takich pojazdów jak autobusy czy autokary, sprężyny gazowe służą wspomaganiu podnoszenia wszelkiego rodzaju luk bagażowych. 

W branży motoryzacyjnej szerokie zastosowanie posiadają także produkty firmy ACE, takie jak amortyzatory hydrauliczne. Stosowane są także do precyzyjnego i szybkiego zatrzymania palet montażowych na liniach do montażu silników różnego rodzaju pojazdów. Pomagają także utrzymać płynny proces produkcji zapewniając sprawny przepływ elementów na linii produkcyjnej. W samych pojazdach wykorzystywane są natomiast takie produkty ACE jak hamulce obrotowe, amortyzatory elastomerowe czy maty tłumiące, które znajdują zastosowanie przy amortyzacji elementów nadwozia i podwozia, otwieraniu schowków czy podnoszeniu foteli i bagażników

W ofercie posiadamy także inne produkty znajdujące zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym i są to różnego rodzaju czujniki (wychyłu, kąta, krańcowe czy poziomu cieczy w zbiornikach), przetworniki ciśnienia, elementy bezpieczeństwa (listwy, maty, zderzaki), siłowniki elektryczne, przyciski, joysticki i dźwignie, okucia i uszczelki, koła autonomiczne (wózek jezdny Pusher Puller) oraz wariatory hydrostatyczne. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Komponenty dedykowane dla branży motoryzacyjnej

loading...