Przemysł spożywczy

Współcześnie obserwujemy konsumpcyjny wzrost gospodarczy. Wzrost znaczenia krajów rozwijających się oraz wzrost zamożności ludności dają w efekcie z roku na rok zwiększenie wydatków na konsumpcję. Wymusza to wprowadzanie wielu zmian, takich jak nowe strategie biznesowe, nowe innowacyjne rozwiązania w procesach produkcji, a przede wszystkim zwiększanie wydajności i efektywności produkcji. Przemysł spożywczy wymaga stosowania wyspecjalizowanego sprzętu oraz spełnienia wysokich warunków sanitarnych ze względu na bezpośredni kontakt z żywnością, jednak proces produkcji żywności powinien być równocześnie niezawodny, szybki i wydajny. 

Posiadamy w ofercie pełną gamę produktów z zakresu automatyki przemysłowej i automatyzacji procesów dla przemysłu spożywczego i maszyn pakujących. Zapewniamy specjalistyczne moduły, kompletne systemy, pakiety lub gotowe rozwiązania dla każdego obszaru działalności w branży spożywczej i opakowaniowej.

Amortyzatory hydrauliczne firmy ACE wykonane ze stali nierdzewnej i wyposażone w specjalne osłony, są przykładem nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na zapewnienie najwyższych standardów w produkcji. Zaspokajają one potrzeby wynikające z przemieszczania lub zatrzymywania urządzeń, nie tylko w produkcji żywności jej pakowania czy transportu, ale również w produkcji maszyn. 

Natomiast przy konstruowaniu maszyn do linii produkcyjnych, mogą być wszechstronnie wykorzystywane sprężyny gazowe firmy Bansbach. Montowane są np. w zabudowach samochodów do celów gastronomicznych. Dzięki stosowanym technologiom możliwe jest wykonanie sprężyn zamiennych lub zupełnie nowych, spełniających wymagania nowych aplikacji.

W przemyśle spożywczym dbałość o czystość wody jest szczególnie ważna ze względu na kontakt z żywnością. Zbiorniki przeponowe Global Water Solutions, w wykonaniu ze stali nierdzewnej, zapewniają najwyższą jakość dostarczanej na potrzeby procesu produkcji wody. Użyte do ich produkcji materiały są najwyższej jakości, a wszystko to jest podparte 5-letnią bezobsługową gwarancją (konstrukcja i jakość zbiornika sprawia, że nie ma potrzeby kontroli ciśnienia w komorze powietrza w całym okresie gwarancji).

Komponenty dedykowane dla przemysłu spożywczego

loading...